Zinterpretuj wypowiedź antygony
2010-03-11 21:55:56; NAPISZE KILKU ZDANIOWA WYPOWIEDZ NA TEMAT TEGO JAK ROZUMIESZ POWIEDZENIE " JAK TY KOMU, TAK ON TOBIE" 2009-11-26 17:01:09; Jakie mogą być tematy zadania klasowego z "Antygony "?. 2 Zadanie.. Uważa on, iż Antygona postąpiła źle i powinna spotkać ją kara śmierci.. W przypadku Antygony jest to troska o wieczny spokój duszy brata po śmierci.. 5 Zadanie.. Eteokles jako pierwszy przejął berło, jednak po upływie roku nie ustąpił tronu bratu i wygnał go z Teb.Éxodos - ANTYGONA - SOFOKLES - TEKST UTWORU.. admin, czw., 08/20/2009 - 07:38.. 3 Zadanie.. Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstów.. Mówi, że oddanie czci i obrońcy, i najeźdźcy są złe.. Czy zgadzam się z autorem tej wypowiedzi?. Więcej Dodał/a: Meteorytka .. 1 Zadanie.. Młodsza siostra pokornie przyjmuje krytykę starszej, przyznając jej rację moralną, ale zwraca także uwagę na nieroztropność jej czynu: .cytaty z książki "Antygona" katalog cytatów [+ dodaj cytat] Słowami świadczyć miłość - to nie miłość.. Słuchała, patrząc na niego błagalnie, składając ręce w niemej prośbie, jak gdyby wszystko zależało od niego.. Ludzie zostaną podzieleni na sprawiedliwych oraz grzesznych.„Antygona wybrała swój los, Kreon został przez los przygnębiony.. Współkochać przyszłam, nie współnienawidzić .Otóż żeby wyjaśnic tę wypowiedź musimy się cofnąć do momentu gdy obie siostry Antygona i Ismena prowadzą dialog nad losem ich brata Polinejkesa poległego w bratobójczej walce w Tebach.Ciału Polinejkesa król Kreon odmówił pochówku i nakazal wyrzucić za miasto na pastwe dzikich zwierząt.Antygona mająca prawo boskie wyzej .wypowiedż chóru :stasimon I Antygona " Siła jest dziwów, lecz nad wszystkie sięga Dziwy człowieka potęga" 1.nadaj tytuł tej wypowiedzi chóru ..

Czy los… Czytaj dalej →Przeanalizuj i zinterpretuj wypowiedzi bohaterki z różnych momentów jej życia.

6 Zadanie.. Pomimo próśb o ułaskawienie jej narzeczonego, syna Kreona, kara zostaje wykonana.. Przyprowadzona Ismena próbuje wziąć na siebie część winy, ale Antygona nie pozwala jej na to.Zinterpretuj wypowiedzi Chóru w „Antygonie" - czy dotyczą one tylko świata bohaterów tragedii?. Dodaj do ulubionych .. Stosując się do jednego z tych praw, Antygona musi naruszyć drugie.Antygona mowa Antygony Antygona mowa obronna Napisz mowę obronną Antygony napisz mowę Antygony która tłumaczy swoje czyny wypowiedź Antygony która tłumaczy swój czyn wybór Antygony decyzja Antygony ostatnia mowa Antygony.. 3.wynotuj z tekstu informacje na temat osiągnięć człowiekaPogrążył mury, bo z tyłu nawałem Runął na smoka⁸ Ares z wo ny szałem.. Sztuka dramatyczna starożytnej Grecji wywodzi się z misteriów dionizyjskich i wykonywanych w ich trakcie chóralnych śpiewów, stąd też partie chóralne były nieodzowną częścią tragedii.Niewidomego Edypa córki, Antygona i Ismena, poprowadziły do Kolonos, gdzie zmarł.. Przykładowe rozwiązanie: Słowa Antygony "Współkochać przyszłam, nie współnienawidzić" odnoszą się przede wszystkim do jej braci.Antygona pada ofiarą kolizji dwóch porządków prawnych: odwiecznego, naturalnego, boskiego oraz państwowego, stanowionego..

Bo Zeus nie cierpi dumnych głów, A widząc ich wyniosły lot I złota chrzęst, i pychę słów,zinterpretuj wypowiedź soni czymże byłabym bez boga.pdf.

Przedstawia on dwa zwierzęta tego gatunku przykute łańcuchami do .Streszczenie "Antygony" w kilku zdaniach.. Moment akcji utworu Znaczące słowa Lady Makbet Interpretacja zachowania bohaterki Lady Makbet czyta list od męża.. Lektury.. 2.przeczytaj ponownie tekst drugiej strefy i odpowiedz jednym słowem na pytanie: co wyróżnia człowieka spośród innych istot?. Otóż żeby wyjaśnic tę wypowiedź musimy się cofnąć do momentu gdy obie siostry Antygona i Ismena .Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Jak rozumiesz słowa Antygony "Współkochać przyszłam ,nie współnienawidzić" ?Antygona, która: uznawała wyższość prawa boskiego nad ludzkim, które jako ustanowione nie może ich naruszać, sądziła, że ocena postępków człowieka, nawet niegodnych, winna zostać pozostawiona sądowi bożemu, twierdziła, że obowiązkiem krewnych jest pochowanie zmarłego, aby mógł po śmierci zaznać spokoju, kierowała się emocjami, miłością do brata, szacunkiem.Antygona nie boi się śmierci, bo wie, że i tak kiedyś ona nastąpi.. Boję się jednak, czy z twoją naturą, / Którą przepaja mleko łagodności, / Będziesz osiągał cel najkrótszą drogą.. Onto w siną głębię mórz Oślep się rzuca, nie zważa, Czy go pęd ryczących burz 5 Po drżących prądach wytarza.Formy wypowiedzi; weekendowo.pl..

Pospolita historia o młodzieńcu, który nie potrafi dokonać wierności ukochanej, została przez Mickiewicza przeniesiona w realia ludowe i wyposażona w aurę tajemniczości, a.. Zinterpretuj wypowiedź Antygony.

Chodzi o obraz Pietera Bruegela - „Dwie małpy".. Antyk i BibliaPolega ona na ukształtowanym poczuciu odpowiedzialności za drugą osobę.. 1 Zadanie.. Antygona to posąg przerastający ludzką miarę, Kreon to zwykły człowiek, pełen słabości i błędów: jego upadek wzrusza bardziej niż tragiczna śmierć Antygony".. Hajmon uznaje jego prawa do rządzenia w taki sposób, jak to czyni, lecz zwraca uwagę na odczucia ludzi żyjących w Tebach.Zinterpretuj słowa Antygony słowami świadczyć miłość to nie miłość .. Co miała na mysli Antygona gdy wypowiadała słowa „nie chce słowami świadczącej przyjaźni",lub „słowami świadczyć milość to nie miłość"?. 2010-10-30 20:44:22📢 Informacje na temat zinterpretuj słowa Antygony słowami świadczyć miłość to nie miłość Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.Plik Zinterpretuj wypowiedzi chóru w Antygonie.doc na koncie użytkownika tomekzimnicki • folder Antyk • Data dodania: 15 kwi 2012Antygona po tym, jak pochowała jednego ze swoich braci, którego uznano za zdrajcę, zostaje skazana na śmierć, ponieważ zrobiła to wbrew woli władcy.. Kreon zarzuca jej pychę i butę.. Pierwszy z nich nakazuje krewnemu pochowanie zwłok osoby bliskiej, drugi niesie zakaz chowania zdrajcy.. 4 Zadanie.. Posłaniec.. / Owszem,AleKlasa | Powtórki z polskiego do matury i egzaminu ..

Według Fromma miłość wyraża się w pragnieniu czyjegoś dobra tak mocno, jak swojego.Antygona - dłuższa wypowiedź pisemna na egzaminie Młodzi bohaterowie muszą się buntować - w ten sposób walczą ze złem świata.

Życia człowieka nie śmiałbym Ani wysławiać, ni ganić przenigdyWiele jest dziwów — a przecie Człowiek, największy dziw w świecie.. Udowodnij rację tej wypowiedzi na przykładzie Antygony oraz innych znanych ci bohaterów literackich.. Dwie małpy Bruegla - interpretacja i analiza „Dwie małpy Bruegla" to wiersz Wisławy Szymborskiej o charakterze ekfrazy, a więc poetyckiego opisu dzieła malarskiego.. W Tebach pozostali synowie Edypa, którzy uzgodnili, że będą panować na przemian, po roku każdy.. Moim zdaniem w ówczesnych czasach prawie nikt nie odważyłby się zbuntować Bogu.Platon, gr.. Notatka wstępna.OpracowanieEpeisodiony 1-2 Epeisodiony 3-5 Int./Char.Plan/Mini EPEISODION III W rozmowie Kreona z Hajmonem poznajemy oblicze króla.. To ściąga na Kreona liczne nieszczęścia.Antygona nie wyraża chęci zrozumienia jej motywacji i charakteru, nie chce jej w żaden sposób pomóc, jest trochę zaślepiona swoimi przekonaniami, traktuję Ismenę zbyt surowo.. O Kadma grodu, domu Amfiona Mieszkańcy!. Wyraża nadzieję na jednomyślność i zrozumienie syna.. 9 osób to lubi ..Komentarze

Brak komentarzy.