Kartkówka z quo vadis
Szukaj.. Zadawała pytania ogólne typu „w jakich sytuacjach pojawiały się w Quo Vadis ryby - opisz".. Na stronie używamy cookies.. Do czego służyła lektyka?Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Książka została wydana w 1895 roku.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Kto urządza pogrzeb Neronowi?. wraz z polonistką Bogusławą Kordas oraz bibliotekarką przeprowadziła turniej dotyczący Quo vadis - książki, filmu.Sprawdzian Z Quo Vadis najnowsze ogłoszenia kupię sprzedam ogłoszenie Sprawdzian Z Quo Vadis oferty.. Kto jest głównym bohaterem utworu?. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.. Proponuję sprawdzian znajomości "Quo vadis", jeśli dana klasa zdecydowała o opracowaniu tego dzieła.GR A 1.. Dlaczego Chilon bał się Glaukosa ?11.. 2.Do jakiego rodzaju literackiego należy „Quo vadis" H. Sienkiewicza?. Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan wydarzeń Autor: Henryk Sienkiewicz - prozaik, przedstawiciel pozytywizmu żyjący w latach 1846-1916. był laureatem literackiej Nagrody Nobla w 1905 r. Pracował jako dziennikarz (współzałożyciel dwutygodnika „Niwa", korespondent „Gazety Polskiej" w .Sprawdź ile pamiętasz z tej wspaniałej książki!. Wymień trzy postacie historyczne.. Test składa się z 28 pytań.Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - czy wystarczająco dobrze znasz "powieść z czasów Nerona", by poradzić sobie z najtrudniejszymi pytaniami?.

Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?"

Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?Plik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją ocenyPlik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją oceny.GR A 1.. Opisz kto i w jaki sposób uratował Ligię na arenie.Scenariusz proponuje też grę terenową związaną z powieściowymi miejscami.. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. Kolejne dwie lekcje poświęcone są bohaterom "Quo vadis" - analizę bohaterów ułatwiają różnorodne gry, zagadki, pogłębia dyskusja i prezentacja postaci.. W czym kompała się żona Nerona.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.. Czy rozpoznasz opowiadania po miniaturce?. Opisz w jaki sposób Winicjusz poznał Ligię i kim ona była.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Quo Vadis Test najnowsze ogłoszenia kupię sprzedam ogłoszenie Quo Vadis Test oferty.. Kim był Ursus i co się z nim stało?. Wymień przynajmniej 4 postaci fikcyjne występujące w powieści.. Co chciał uczynić z Chilonem Winicjusz, gdy dowiedział się, że ten kazał Ususowi zamordować Glaukosa..

3.Co znaczą słowa: „Quo vadis, Domine"?

Wymień przynajmniej 4 postaci historyczne wymienione w powieści.. Kim byłbyś w świecie superbohaterów?Quo Vadis; Quo Vadis, Test z Lektury Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Fill Your Cart With Color Today!Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7.. Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?". Pytanie 1 /16.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Ostatni scenariusz skupia uwagę uczniów na wartościach pokazanych w lekturze.Zobacz quiz: "Quo vadis".Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.Quo vadis opracowanie, streszczenie.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Sprawdzian z treści lektury „Quo vadis" H. Sienkiewicza Gr.1 Imię i nazwisko: 1.W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. Uzupełnieniem scenariusza jest karta pracy.. Lektury szkolne.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Książka została wydana w 1895 roku.. NOWA GRA.. Gatunek: Fikcja historyczna.. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ?. A) walka pogan z chrześcijanami B) życie ludzi na wsi C) rządy Nerona D) perypetie miłosne Marka Winicjusza 12..

„Quo vadis" jako powieść historyczna.

4.od lewej: Agnieszka Fitowska, Kasia Fura, Lidka Konopska, Kasia Karpowicz, Monika Baron i Magda Kuczera 6 listopada 2001 roku grupa dziewcząt z klasy II b (z własnej inicjatywy!). Sprawdź ile pamiętasz z tej wspaniałej książki!. Rozwiąż test!Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).2.. Jak zginął św. Piotr a jak św. Paweł?. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Test z lektury - Quo Vadis!. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4.. „Quo vadis" jako powieść historyczna.. W czterech zdaniach opisz zachowanie Chilona w czasie igrzysk.. Czy rozpoznasz teledyski Lindsey Stirling?. Jak zginął św. Piotr a jak św. Paweł?. "Quo Vadis" - opracowanie.. Opisać świat 1 - testy do wszystkich działów z odpowiedziami - sprawdziany z odpowiedziami - dyktanda z odpowiedziami - kartkówki z odpowie.Plik zawiera scenariusz lekcji 26.. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.. martin ogólna plastydy wiosna ludów test ze słówek test ze zmierzchu darmowe testy wojna obronna literatura polska test z romantyzmu quiz pzkpfw iv polityka test o sporcie psy rasy harry potter piwo test religijny rowling .W gimnazjum obowiązkowo należy omówić jedną z powieści Sienkiewicza..

Którego z problemów nie porusza powieść "Quo vadis"?

Wymień przynajmniej 4 postaci historyczne wymienione w powieści.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Opisz, kto i w jaki sposób uratował Ligię na arenie.Moja polonista w liceum miała świetny sposób na kartkówki z lektur.. ZAMKNIJ X. Streszczenia.Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza?. Wymień charakterystyczne cechy cesarza Rzymu-bohatera powieści "Quo vadis": A) łagodny ,powolny ,małomówny B) spontaniczny ,uległy ,troskliwyQuo vadis - test wiedzy.. Zgadywanki Facequizy Przetrwanie Opowiadania Losowy quiz.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Quizy Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Uzupełnieniem scenariusza jest karta pracyPlik zawiera scenariusz lekcji 26.. Test wiedzy online z lektury szkolnej.. Kto i dlaczego kazał podpalić Rzym?. Przerwij test.. Test wiedzy z „Quo Vadis" .Sprawdzian wiadomości z „Quo vadis" Grupa 1 1..Komentarze

Brak komentarzy.