Charakterystyka stasia tarkowskiego karta pracy
Napisz charakterystykę Stasia Tarkowskiego według podanego niżej wzoru.. Dziewczyna jest bardzo miła, wesoła, sprytna oraz wytrzymała.Karta pracy - Redagujemy charakterystykę Stasia Tarkowskiego.. Może to być postać autentyczna lub fikcyjna.. tPropozycja opracowania charakterystyki Stasia Tarkowskiego- bohatera powieści „W pustyni i w puszczy"Henryka Sienkiewicza Autorką opracowania jest Mirosława Kołodziejska, nauczycielka pracująca w Szkole Podstawowej nr 8 w Koninie.. Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Cel: tworzenie charakterystyki Stasia Tarkowskiego Przebieg lekcji CZAS CZYNNOŚCI NAUCZYCIELA CZYNNOŚCI UCZNIA CELE 5 min.. Jego ojcem był Polak, a matką Francuzka.. Tło historyczne W pustyni i w puszczy 4.10.. Spotkanie z lwem .scenariusze lekcji w pustyni i w puszczy.doc • temat i: poznajemy szlak wĘdrÓwki stasia i nel.. Charakterystyka Ani z .Następnie otrzymują kartę schematu charakterystyki piramidowej.. Proszę wstać!Sądidzie!. Ma jasne, blond włosy, drobną budowę ciała i delikatne rysy twarzy.. Określenie cech charakteru Stasia - praca w grupach - każda z grup otrzymuje kartę pracy z wydarzeniami z życia Stasia i określa, jakie cechy charakteru i umiejętności chłopca się wtedy ujawniły.. Cele: Uczeń: wie, czym jest charakterystyka postaci, zna treść lektury „W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza,Staś Tarkowski to czternastoletni Polak, który przyszedł na świat w Port Saidzie..

Cieszy się żelaznym zdrowiem.charakterystyka stasia tarkowskiego.

Nel Rawlison jest ośmioletnią Angielką.. Charakterystyka Stasia Tarkowskiego 4.7.. Cele lekcji: Ucze ń: − zna tre ść lektury, − wie jakie s ą podstawowe zasady tworzenia charakterystyki, − ucze ń potrafi wyrazi ć własn ą opini ę na temat Stasia, − potrafi odnale źć w tek ście informacje dotycz ące głównego bohatera, − nazywa cechy charakteru,• Charakterystyka Nel Rawlison • Charakterystyka Stasia Tarkowskiego • Przyroda na kartach powieści W pustyni i w puszczy • W pustyni i w puszczy - geneza • W pustyni i w puszczy - plan wydarzeń; Czytaj książkę w serwisie:Staś Tarkowski - baza potrzebna do redagowania charakterystyki: W klasie VI a wyglądało to w ten sposób: W VI b skorzystałam ze stworzonej przeze mnie karty pracy: Rzecz jasna na kolejnej lekcji uczniowie redagowali charakterystykę Stasia.. Jej matka, podobnie jak jej przyjaciela Stasia Tarkowskiego zmarła.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.Charakterystyka to forma wypowiedzi, która prezentuje daną postać.. Charakterystyka Nel Rawlison 4.8.. Ekranizacje W pustyni i w puszczy 4.11.. W sensie praktycznym wydzielenie miejsca na opis poszczególnych cech ma skłonić uczniów do ważenia słów i wybierania tych pomysłów, które najlepiej opisują postać.TEMAT : Wspólne redagowanie charakterystyki Stasia Tarkowskiego - bohatera powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy"..

Przyroda na kartach powieści W pustyni i w puszczy 4.6.

Losy Kalego - rzecz o tolerancji i równouprawnieniuKarta Rowerowa i Motorowerowa (4034) Ośrodki Egzaminacyjne (317) Prawo Jazdy .. Charakterystyka Stasia Tarkowskiego .. temat iii : dynamicznoŚĆ opisu sytuacji na przykŁadzie burzy piaskowej.. Informacje te muszą być posegrowane w odpowiednie grupy (osobno cechy charakteru, psychiki, zachowania itd.). Rozwinięcie:Staś Tarkowski urodził się i wychował w Port Saidzie.. 74% Charakterystyka Stasia Tarkowskiego "W pustyni i w puszczy".Charakterystyka Stasia Tarkowskiego Cechy Przykłady Przedstawienie Staś Tarkowski, chłopiec, 14 lat, Polak, urodzony w Port - Saidzie,.Autor konspektu: Ewa Jakubiak-Szydłowska Temat: Staś Tarkowski - opis postaci Czas: 90 min.. Był synem inżyniera Tarkowskiego, a matka jego była Francuzką, lecz zmarła przy porodzie.. Cały czas posługiwałam się terminami, które występują w charakterystyce, tzn. przedstawienie .4.5.. Jego marzenie spełniło się, gdy wraz z Nel znaleźli się w trudnej sytuacji.Moim zdaniem Staś Tarkowski był naprawdę wyjątkowym chłopcem np.Gdy Nel była chora na FEBRĘ Staś dla swojej przyjaciółki zdobył lek czyli proszek chininy który uratował Nel a Staś miał wtedy tylko 14lat.Chłopiec był też sprytny i odważny np.Gdy przejeżdżali karawaną,na drodze spotkali lwa.Arabowie chcieli rzucić na pożarcie Kalego,ale Staś był tak mądry i odważny .Stanisław Tarkowski - postać fikcyjna, główny bohater powieści W pustyni i w puszczy (1911) Henryka Sienkiewicza..

Temat: „W pustyni i w puszczy" - charakterystyka postaci Stasia Tarkowskiego.

Przypomnienie sytuacji, w których dzieci nie musiały wędrować pieszo.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. poprawną charakterystyką pozwoli ci wyraźniej dostrzec jego błędy i ustrzec się ich we własnych pracach.. Na tle swoich rówieśników wyróżniał się zarówno zręcznością i siłą, jak .portu używanych przez dzieci (zadanie 1. z karty pracy nr 2 „Dziwna podróż").. Mieszka wraz z ojcem Panem Rawlisonem w Port-Saidzie.. 1.Uczniowie zapisują temat w zeszycie.Temat: Sta ś Tarkowski - rycerz bez skazy.. Możesz wykorzystać własne słownictwo.. min.15 linijek Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 3 rozwiązania: autor: Konto usunięte 11.4.2010 (13:17) 1.Witam się z uczniami.. Staś Tarkowski bardzo mi się podoba, choć czasem wydaje mi się nieprawdopodobny.. 2.Sprawdzam obecność.. 4 Wycieczka śladami Stasia i Nel Czynności uczniów pracujących w czterech grupach 1.Charakterystyka postaci Uwaga!. Nel Rawlison zaś miała tylko osiem lat i była narodowości angielskiej, a jej ojciec wraz z tatą Stasia zajmował się budową Kanału Sueskiego.Charakterystyka Stasia Tarkowskiego.. Staś zawsze chciał dokonać czegoś wielkiego.. Bardzo ważnym elementem pracy nad charakterystyką jest wcześniejsze zebranie jak największej ilości informacji o prezentowanej postaci..

... Był kochającym ojca synem, mającym głęboki szacunek do jego pracy i wiedzy.

Staś Tarkowski to bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i puszczy".. Temat: Czy Staś Tarkowski jest bohaterem, czy mordercą?Określono osiem kompetencji kluczowych, które stanowią połączenie wiedzy, umiejętności i postaw uważanych za niezbędne dla potrzeb samorealizacji i rozwoju osobistego, aktywnego obywatelstwa, integracji społecznej oraz zatrudnienia: 1. porozumiewanie się w języku ojczystym; 2. porozumiewanie się w językach obcych; 3. kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-Napisz o charakterystyce Stasia Tarkowskiego pt: "W pystyni i w Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 2 rozwiązania: autor: pyska312 7.4.2010 (21:36) Napisz charakterystykę Stasia .. Inni bohaterowie 4.9.. 62% Charakterystyka Stasia Tarkowskiego "W pustyni i w puszczy".. 3.Zapisuję temat na tablicy.. temat ii : burza piaskowa.. 5.Konspekt zajęć, Stanisław Tarkowski .. Porządkują teraz zebrane informacje i przypisują do danej kategorii (uzupełnienie pisemne karty pracy).. i poddane selekcji - należy oddzielić to,4.. Bohater powieści był 14-letnim chłopcem, synem polskiego inżyniera zatrudnionego przy budowie i konserwacji Kanału Sueskiego.Jego matka zmarła przy porodzie.. Afryka w powieści W pustyni i w puszczy 4.12.. 82% Charakterystyka Stanisława Tarkowskiego.. W chwili, gdy zaczyna się akcja powieści "W pustyni i w puszczy", Staś kończy czternasty rok życia.. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.. .Akcja lektura - charakterystyka Stasia Tarkowskiego ( "W pustyni i w puszczy" ) .. Przed omawianiem plakatów, rozdałam młodzieży karty pracy Moniki z Motyli w dzienniku, aby uczniowie uzupełniali podczas odczytywania informacji ze schematu.. Wychowaniem Stasia zajmował się ojciec i opiekunki.61% Charakterystyka Stasia Tarkowskiego.. Pamiętaj o starannym zapisie i akapitach, unikaj błędów.. Ćwiczenie przygotowujące do pisania charakterystyki - dopisanie przymiotników do rzeczowników i odwrotnie 5.. Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. CELE LEKCJI: Poziom wiadomości: Uczeń: - zna treść lektury, - zna podstawowe zasady redagowania charakterystyki, Poziom umiejętności: Uczeń: - odszukuje w tekście informacje dotyczące głównego .. (3/3) Charakterystyka Stasia Tarkowskiego, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lekturyPrzydatność 70% Nel Rawlison charakterystyka.. 79% Charakterystyka Stasia Tarkowskiego.. Wstęp: ogólne przedstawienie bohatera Polak, syn inżyniera, 14 lat, przyjaciel Nel..Komentarze

Brak komentarzy.