Sprawdzian wiedzy z lektury quo vadis




Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Sienkiewicz w "Quo vadis": a) skupił się głównie na architekturze rzymskiejTest wiedzy z lektury "Quo vadis".. Kiedy Henryk Sienkiewicz pisze Quo vadis zaczyna się już nowa epoka - Młoda Polska, Sienkiewicz do końca życia pozostaje pozytywistą.. Gdzie po raz pierwszy Winicjusz spotkał Ligię .Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. Głównymi bohaterami utworu są; patrycjusz rzymski Petroniusz, Marek Winicjusz i jego ukochana Ligia.. Nauka zdalna 2020.. Odszukaj w powieści "Quo vadis" postaci pierwszoplanowe: A) święty Piotr ,Paweł z Tarsu, święta Kinga B) Stasia Bozowska, aptekarz, Paweł Obarecki C .Z przytoczonego fragmentu Quo vadis wynika, że inspiracją do spalenia Rzymu była dla Nerona rozmowa z Petroniuszem.. Skrótowo można by powiedzieć, że głównym wątkiem utworu są dzieje rodzącego się i rozkwitającego uczucia Winicjusza i Ligii, poganina i chrześcijanki, na tle starożytnego Rzymu za panowania Nerona, którym owładnęło prześladowanie pierwszych chrześcijan.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Test składa się z 12 pytań.. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.Henryk Sienkiewicz - "Quo Vadis" Test - sprawdzian weryfikujący wiedzę na temat lektury ukazującej starożytny Rzym pt. „Quo vadis" Sienkiewicza..

Rozwiąż test!Quo vadis - test wiedzy.

Rozwiąż test!Sprawdzian znajomości lektury „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4.. 2014-01-22 22:58:37Quo vadis opracowanie, streszczenie.. Wiele dowiedziałem się także o Rzymianach, ich barwnym życiu, domach urządzonych w przepychu, sposobach, w jakich się do siebie odnosili.Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Quo Vadis, pytania.. P F Sytuacja przedstawiona w przytoczonym fragmencie Quo vadis stanowi moment przełomowy w historii miłości Winicjusza i Ligii.. Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc.. Udostępnij.. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Jak dobrze znasz Kubusia Puchatka?. Rzeczywiście przeczytałam tylko streszczenie, bo jutro mam test z lektury, a nawet nie zaczęłam czytać, xD.Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).. Jednym z nich, ciągle powracającym jest sposób, w jaki pisarz umiejscowił w powieści Chrześcijan oraz ich życie.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6..

i umiejętności na temat lektury po cyklu lekcji.

P F Zadanie 2.. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?Powtórz przed sprawdzianem.Test wiedzy z lektury "Quo vadis".. Artur_Ostaszewski 3 lata temu.. W przypadku listy lektur na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego - po konsultacjach - wypada kolejna pozycja.Henryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1.. Proponuję sprawdzian znajomości "Quo vadis", jeśli dana klasa zdecydowała o opracowaniu tego dzieła.. 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7.. Do czego służyła lektyka?. Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć.. W następnym załączniku znajduje się przykładowy test sprawdząjący wiedzę.. Przerwij test.. Napisz do nas.. Skomentuj.. Do jakiego rodzaju literackiego należy „Quo vadis" H. Sienkiewicza?. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. 17 Obserwuj .Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Kto jest głównym bohaterem utworu?. Jesteś w pozytywizmie.. Pytanie 1 /16.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Sprawdź się!. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć..

Powtórz przed sprawdzianem.Quo vadis - test.

Wymień trzy postacie historyczne.. To przejawia się w jego zamiłowaniu do gatunku - powieści historycznej i drobiazgowego odtwarzania realiów epoki oraz korzystaniu ze zdobyczy nauki przy pisaniu dzieła fabularnego.Załącznik 3: Lekcja piąta dotyczy systemu wartości zawartego w "Quo vadis".. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.W gimnazjum obowiązkowo należy omówić jedną z powieści Sienkiewicza.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Napisz list z polskiego na podstawie lektury Quo Vadis?. Quiz wiedzy o Kubusiu Puchatku autorstwa Małgosi, przygotowany na konkurs "Kto pyta nie błądzi" .Podczas czytania „Quo vadis" nasunęło mi się kilka zastrzeżeń.. Skomentuj.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z j. polskiego.. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. W czym kompała się żona Nerona.. Kolejne załączniki zawierają materiały pomocnicze do zadań proponowanych na lekcji.Całość kupisz tu: Rozgrywająca się na tle starożytnego Rzymu i jego barwnej obyczajowości historia miłości pięknej barbarzynki, Ligii, .Egzamin ósmoklasisty 2021..

Z listy na sprawdzian z polskiego wypada kolejna lektura.

Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. (0-1)Sprawdzian z treści lektury „Quo vadis" H. Sienkiewicza Gr.1 Imię i nazwisko: 1.W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. pytanie 1 z 15.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Lektury Quo vadis / Quo vadis.. Na czym polegał podstęp Petroniusza, dzięki któremu Ligia miała znaleźć się w domu .Katalog Kazimierz Mazur, 2011-03-08 kolbuszowa Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lekturyLektura w epoce.. 2009-11-05 19:01:38 Pytania do lektury Quo Vadis Bardzo proszę o pomoc, chociaż w kilku przykładach, jeśli nie umiecie wszystkich!. Test składa się z 28 pytań.. Sam mówił, że rankami budzi się akby zdrętwia- Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan wydarzeń Autor: Henryk Sienkiewicz - prozaik, przedstawiciel pozytywizmu żyjący w latach 1846-1916. był laureatem literackiej Nagrody Nobla w 1905 r. Pracował jako dziennikarz (współzałożyciel dwutygodnika „Niwa", korespondent „Gazety Polskiej" w .Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo..



Komentarze

Brak komentarzy.