Test z treści antygony
Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. "Antygonę" napisał: a) Tespis, b) Ajschylos, c) Sofokles.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Stosując się do jednego z tych praw, Antygona musi naruszyć drugie.Sytuacja Antygony i Kreona była bardzo trudna.. Ilość pytań: 30.. Skomentuj.. fani rocky quiz test z języka niemieckieg harry potter muzyka test z dziadów tak to leciało dokończ te george r.r .1.Antygona jest siostrą Ismeny 2.Akcja utworu dzieje się w Tebach.. Antygona - test znajomości lektury.. Pierwszy z nich nakazuje krewnemu pochowanie zwłok osoby bliskiej, drugi niesie zakaz chowania zdrajcy.. Statystyka testu.. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: AntygonaTest o lekturze szkolnej pt. ,,Antygona'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmasteraharlan coben test o serialu tomb raider show biznes test z języka niemieckieg test z romantyzmu test o sporcie test o samochodach must be the music marylin monroe polska remi podstawówka little britain nie jest trudny!. 7.Hades był bogiem świata podziemnego i zmarłych..

Ares był bogiem wojny.Antygona Antygona znajomości treści.

W utworze ukazany jest też konflikt praw boskich i ludzkich.. Teatr grecki - to kamień milowy w rozwoju kultury europejskiej.. Antygona - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Antygona.. Zapraszamy!. Kreon był nie tylko królem miasta w którym mieszkała Antygona, ale był też bratem jej zmarłego ojca, a syn Kreona Hajmon był narzeczonym Antygony.. : , córka Edypa , e siostra¹ , król Teb !. Inne testy z kategorii.. test dodany 11 lat temu przez mallpa00.. Mikołajek - test znajomości lektury.. Na jaką karę Kreon chce skazać Antygonę?. Możesz zdobyć 20 pkt.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.. Testy: Lektury szkolne.. "Antygona" - krótkie opracowanie.. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. 4.Pogrzebu Polinika dokonała Antygona.. Pan Tadeusz - test znajomości lektury.. O ukochana siostro ma, Ismeno, Czy ty nie widzisz, że z klęsk EdypowychAntygona opowiada o konflikcie tytułowej bohaterki z jej wujem, Kreonem, władcą Teb.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. 2692 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Antygona - powiesiła się, Hajmon - zadał sobie cios mieczem, Eurydyka - żona Kreona i matka Hajmona, na wieść o śmierci syna „żelazo w .Test ze znajomości lektury „ANTYGONA" 1..

Antygona po tym, jak pochowała jednego ze swoich braci, którego uznano za zdrajcę, zostaje skazana na śmierć, ponieważ zrobiła to wbrew woli władcy.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.

Śmiało może być motywem przewodnim egzaminu, raz nawet już się w tej roli pojawił.. Akcja "Antygony" rozgrywa się w:Lista pytań z lektury Antygona.. Sprawdź, jak dobrze znasz dramaty Sofoklesa!. Sprawdź, jak dobrze znasz dramaty Sofoklesa!. 6.Kreon o pochowanie zmarłego podejrzewał strażników.. 2692 .antygona To dzieło o charakterze uniwersalnym - niesie przekaz aktualny zawsze i wszędzie.. 1.Kreon oskarżył Antygonę o .. 2.Władca Teb zmienił swój wyrok dzięki namowom.. POTRZEBNE NA JUTRO !. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. DAJE NAJ Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2013-01-03 15:28:50Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. 3.Bracia Antygony zginęli w walce bratobójczej.. Quizy Opowiadania.. O autorze.. Test: Król Edyp - test znajomości lekturyAntygona Treści związane z dziełem potrzebne do egzaminu Motyw.. Oboje należeli do rodu Labdakidów, nad którym wisiało fatum, sprowadzające wiele nieszczęść.. Autor "Antygony" Sofokles - jeden z trzech największych tragediopisarzy greckich.. Inne tematy - młodość, bunt, miłość i konflikty w rodzeństwie także mogą pojawić się w teście egzaminacyjnym .Test: Zaniechanie pogrzebu zmarłego uniemożliwiało jego duszy: ..

Zgodnie z rytuałem, „potrójny płyn", którym skrapiało się zmarłych składał się z: a) mleka, wina, oliwy ... zmienił swoje postanowienie dotyczące Antygony b) zwrócił się o radę do wyroczni delfickiej c) skazał Antygonę za złamanie praw boskichWydanie Antologii tragedii greckiej kompletne bez skrótów i cięć w treści.

Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Antygona - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Antygony.. Test składa się z 15 pytań.. Kto był ojcem Antygony i Ismeny?. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz .Test wiedzy z lektury Antygona, Sofokles.. Test zawiera 21 pytań.. (2/3) Antygona - streszczenie, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanieAntygona spełnia wszystkie wymogi tragedii greckiej.Są to: 1.. 6.Streszczenie Antygony - dramatu antycznego Sofoklesa.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik zanotowany zostanie w bazie.Ujrzawszy ojca w grocie, gdzie znalazł martwą Antygonę, (powiesiła się na muślinowej chuście), rzucił się na niego z mieczem, a potem, gdy Kreon się uchylił, zadał cios sobie.. Heroiczna bohaterka Sofoklesa przekonuje o istnieniu odwiecznych, niepisanych, tkwiących w nas praw moralnych, boskich z pochodzenia i niewzruszalnych, którym sprzeniewierzyć się nie wolno, nawet gdy ceną za dochowanie im wierności staje się .Powiązane z testem..

Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Dokończ zdania zgodnie z treścią "Antygony".

Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Streszczenie szczegółowe Prologos.. Żył w latach 496-406 p.n.e. 5.Symbolicznego pogrzebu dokonywało się poprzez rzucenie garści ziemi.. Treść tragedii greckich opierała się na: a) autobiografii autora, b) mitach, c) faktach z historii danego państwa.. Udostępnij.. Test z lektur „Król Edyp" i „Antygona"!. , syn Kreona , wróżbita , żona Kreona Rzecz dzieje się przed dworcem królewskim w Tebach.. stich 4 lata temu.. "Antygona" to : a) tragedia, b) komedia, c) dramat właściwy.. Rozpocznij quiz .. Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e.. Napisał ok. 120 sztuk, w tym 90 tragedii.Antygona .. Dodawaj wpisy .Test z lektur „Król Edyp" i „Antygona"!. Sprawdź, ile pamiętasz z tego starożytnego dramatu!. Obserwuj autorów.. Napisz do nas.. Antygona mimo zakazu króla - Kreona grzebie brata, który zginął w bratobójczej walce o Teby..Komentarze

Brak komentarzy.