Streszczenie lektury w 80 dni dookoła świata
W tej sytuacji stanął zakład - jeśli Fogg objedzie świat w 80 dni otrzyma cztery tysiące funtów, jeśli natomiast zamiar ten się nie powiedzie - zapłaci dwadzieścia .W 80 dni dookoła świata - streszczenie utworu Juliusza Verne - strona 19.. Tagi dla tego testu: Lektura, Szkoła, Przygody, Koleja, Parostatki, Fileas Fogg, Obieżyświat, Fix, Auda, W 89 dni dookoła świataProblematyka "W 80 dni dookoła świata" Juliusz Verne wielokrotnie w swojej twórczości zajmował się tematem podróży, gdyż była to jego wielka pasja.. Phileas Fogg, tajemniczy dżentelmen londyński, znany ze spokojnego, regularnego trybu życia, pewnego dnia rozmawia ze znajomymi przy kartach, jak bardzo skurczył się świat.. W roku 1872 dom pod numerem 7 przy Saville Row, Burlington Gardens, w którym w roku 1814 zmarł Sheridan, był zamieszkany przez Phileasa Fogga, członka londyńskiego klubu „Reforma", osobistość wybitną i wielce oryginalną.Sprawdź, czy dokładnie przeczytałeś lekturę "W 80 dni dookoła świata"!Mapa podróży Phileasa Fogga z powieści "W 80 dni dookoła świata".. Najlepsze komentarze; Najnowsze komentarze; anonim102 (*.. Streszczenie krótkie.. W ślad za nimi udaje się także przebiegły detektyw Fix, który podejrzewa Fogga o dokonanie kradzieży w Banku Angielskim.. Angielski dżentelmen, Fileas Fogg, zakłada się pewnego dnia, że w 80 dni objedzie dookoła kulę ziemską..

2010-05-19 10:58:18 Lektura w 80 dni dookoła świata .

Od słowa do słowa, zakłada się z nimi o wielką sumę, że zdoła objechać świat dookoła w ciągu zaledwie 80 dni.W 80 dni dookoła świata - streszczenie w pigułce, W 1872 roku w Londynie przy Saville Row zamieszkiwał członek klubu „Reforma" Fileas Fogg.Nie opuszczał nigdy Londynu, jednak niewiele było o nim wiadomo.. Youtube Szkoła Muzyka Zagadki Straszne ZWIERZĘTA Książki Social Media Horoskop Polityka Netflix.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, wiadomości ogólne, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, przykładowe nawiązania oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.W 80 dni dookoła świata - streszczenie utworu Juliusza Verne - strona 13.. Jak nazywa się główny bohater?. Głos Juliana xD Odpowiedz.. Kto jest autorem tej książki?. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, wiadomości ogólne, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, przykładowe nawiązania oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.W 80 dni dookoła świata - streszczenie utworu Juliusza Verne - strona 10.. Podróżnicy mają w czasie wyprawy wiele przygód.W 80 dni dookoła świata - streszczenie utworu Juliusza Verne.. Najlepsze komentarze..

Sprawdź co wiesz o lekturze ,,W 89 dni dookoła świata''.

Miał jednocześnie świadomość, jak bardzo powiększyły się możliwości człowieka jego czasów w związku z rozwojem techniki, i właśnie tą myśl zawarł w utworze.Trwa złoty wiek wielkiej globalizacji.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, wiadomości ogólne, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, przykładowe nawiązania oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.W 80 dni dookoła świata.. Test z odpowiedziami !. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, wiadomości ogólne, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, przykładowe nawiązania oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Autor - Juliusz Verne Tytuł - "W 80 dni dookoła świata "Czas i miejsce akcji - 2 X - 21 XII 1872 r., Londyn, szlak podróży dookoła świata Bohaterowie - główny - pan Fogg, drugoplanowi: Jan Passepartout (Obieżyświat), detektyw Fix, pani Auda KRÓTKIE STRESZCZENIE Główny bohater utworu, Fileas Fogg, to najbardziej tajemniczy z członków londyńskiego klubu "Reforma".„W 80 dni dookoła świata" - plan wydarzeń, 1.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, wiadomości ogólne, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, przykładowe nawiązania oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.W 80 dni dookoła świata - streszczenie utworu Juliusza Verne - strona 12. nieznany Rozdział I. Phileas Fogg, zachwycony Obieżyświatem, przyjmuje go do służby 1..

... ,,W 80 dni dookoła świata" ...W 80 dni dookoła świata - streszczenie krótkie !!!

Ponadto zapraszamy na stronę , gdzie znajdziecie inne streszczenia lektur .Czy podoba Ci się lektura" W 80 Dni Dookoła Świata" Juliusza Verne ?. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, wiadomości ogólne, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, przykładowe nawiązania oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.W 80 dni dookoła świata - streszczenie szczegółowe, .. Fileas Fogg zgodnie ze swoim zwyczajem przyszedł do siedziby klubu „Reforma" i po śniadaniu zabrał się za lekturę prasy („Times", „Standard").. Następnie do Turynu i Brindisi na południu Włoch, gdzie wsiedli na parostatek o nazwie "Mongolia" płynący do Indii przez Kanał Sueski.Test z lektury "w 80 dni dookoła świata" Test ogólnie jest łatwy=) Jak ktoś przeczytał lekturę, to na pewno napisze 100/100 pkt.=)=)=) 1.. *.15.23) 2015-07 .. (5/7) W 80 dni dookoła świata - streszczenie szczegółowe,Streszczenie lektury "W 80 dni dookoła świata" Autor - Juliusz Verne Tytuł - " W 80 dni dookoła świata " Czas i miejsce akcji - 2 X - 21 XII 1872 r., Londyn, szlak podróży dookoła świata Bohaterowie - główny - pan Fogg, drugoplanowi : Jan Passepartout ( Obieżyświat ), detektyw Fix, pani.Przedstawiamy streszczenie lektury Juliusza Verne'a - W osiemdziesiąt dni dookoła świata..

Fileas Fogg.W 80 dni dookoła świata - streszczenie utworu Juliusza Verne - strona 15.

Przyjęcie nowego lokaja - Jana Obieżyświata przez Anglika Fileasa Fogga.Jules Gabriel Verne W osiemdziesiąt dni dookoła świata tłum.. Zabiera ze sobą w tę podróż swojego francuskiego lokaja, Jana Passepartont.. Tego dnia Fogg przyjmuje do pracy nowego lokaja - Jana Obieżyświata, zakłada się z kolegami z klubu „Reforma", a także wyjeżdża w swą .Odpoweidz na pytania dotyczące lektury ,,W 80 dni dookoła świata'' i sptawdź ile wiesz na jeje temat.test z lektury.. 2 października 1972 r. o 8:45 Fogg i Passepartout ruszyli z Londynu do Paryża.. Po obiedzie czytał „Morning Chronice", a następnie zjawiali się jego partnerzy w grze w wista - przedstawiciele .Najlepsze streszczenie lektury "W 80 dni dookoła świata".. Angielski dżentelmen, Fileas Fogg, zakłada się pewnego dnia, że w 80 dni objedzie dookoła kulę ziemską.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, wiadomości ogólne, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, przykładowe nawiązania oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.W 80 dni dookoła świata - streszczenie utworu Juliusza Verne - strona 17.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. Irena Jurgielewiczowa.. Szukaj..Komentarze

Brak komentarzy.