Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu o orfeuszu i eurydyce
1) w zeszycie: Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy to forma wypowiedzi, w której należy się odwołać do utworu wskazanego w temacie wypracowania.. 1858 - premiera Orfeusza w piekle Offenbacha. 1861 - C. Carrot Orfeusz wyprowadzający Eurydykę z podziemi.. Jednak jej uroda sprawiała, że ten kto ją ujrzał musiał ją pokochać.. Orfeusz brał udział w wyprawie statku Argo po złote runo.Na drodze znajdowała się wyspa syren, półkobiet-półptaków, które swym pięknym śpiewem przyciągały ku sobie płynących żeglarzy, a następnie porywały ich i zjadały.Kiedy Argonauci przepływali obok nieszczęsnej wyspy, zgodnie z radą Chirona Orfeusz zaczął grać na lirze, co odwróciło .napiszcie plan wydarzeń mitu o tezeuszu 2010-02-06 20:54:03 napiszcie streszczenie mitu ' Orfeusz i Eurydyka ' - wandy markowskiej 2009-05-22 19:18:04 Napiszcie błagam plan wydarzeń z mitu demeter i kora z mitów greckich 2011-11-15 15:55:00Hades oddał Orfeuszowi Eurydykę i kazał ją Hermesowi wyprowadzić na świat z powrotem.. Ćwiczenia - do wyboru: - Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.-Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.poszukiwaniu swej ukochanej), Treliński opowiada historię współczesnego człowieka (niczym Czesław Miłosz w wierszu "Orfeusz i Eurydyka"), który nie może się pogodzić ze stratą najbliższej osoby..

2.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.

2010-09-24 15:37:25Przydatność 80% Streszczenie Mitu o Orfeuszu i Eurydyce.. Swoje wybory uzasadnij.. Kiedy Orfeusz stanął przed władcą dalej grał, a swoje skargi przeobraził w pieśń.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:TEMAT: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu - ćwiczenia.. Darmowy przewóz na drugi brzeg Styksu.. Śmierć Eurydyki.. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. Kiedy wreszcie Zeus odnalazł Demeter, rozkazał Hadesowi zwrócić Persefonę jej matce.. Czytamy na niebieskim tle i wpisujemy do zeszytu: 2.. Uroda Eurydyki miała potężną moc.Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. Niebiańska gra Orfeusza.. Ćwiczenia - do wyboru.. Hades oddał Orfeuszowi Eurydykę.Nie wolno mu było tylko patrzeć na żonę.Mity Wyprawa Argonautów.. Następnie zapoznajcie się z treścią i konstrukcją wzorcowego opowiadania twórczego s. 270.. W zeszytach zapiszcie odpowiedzi do zadań 3 i 6 s. 271, a w zeszycie ćwiczeń uzupełnijcie ćwiczenia 2, 6 i 7 s. 137 i 140.Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Napisz opowiadanie o micie Orfeusza i Eurydyce.Na dzisiajj bardzo prosze :* Daje najj ;d2.. Bohaterowie bardzo się kochali i byli szczęścili..

Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?

Zdecyduj, czy są prawdziwe, czy fałszywe.. Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270. a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. Ale przez zjedzenie granatu, Persefona musiała na część roku wracać do męża.TEMAT: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu - ćwiczenia.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, treść i genezę dzieła, plan wydarzeń, opis czasu i miejsca akcji, szczegółowe omówienie najważniejszych postaci i scen, a także głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. - zagadki.. I jedno jeszcze powiedział: Eurydyka iść będzie za Orfeuszem, za nią niech kroczy Hermes, a Orfeusz niech pamięta, że nie wolno mu oglądać się poza siebie.. Spotkanie sie z władcą podziemia.. Ludzie słyszący jego śpiew i grę na lirze zamierali w bezruchu, byli tym po prostu zauroczeni.. Gdy grał na lutni i harfie, wszystko wkoło niego mu wtórowało: drzewa, ptaki, zwierzęta.. Droga wiodła przez długie, ciemne ścieżki.Oto osiem zdań dotyczących mitu o Orfeuszu i Eurydyce.. Przykazanie Hadesa i Persefony było bowiem jasne i niepodważalne.Gdy zaczął na niej grać, Charon tak się zasłuchał, że przewiózł go za darmo na drugi koniec Styksu..

Opowiadanie twórcze, czyli wymyślone przez autora, na bazie jego pomysłu.

- zagadki.. Proszę wybrać jeden temat.. na podstawie mitu lub przypowieści przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub Biblii, na przykład przeniesionych w czasy współczesne.. Tylko raz i aż o jeden raz za dużo.. Niestety, ich sielanka nie trwała długo.. Jego żoną była piękna Eurydyka, nimfa drzewna, hamadriada.. Powrót Eurydyki.. Eurydyka była małżonką Orfeusza, przepiękną nimfą, każdy kto na nią spojrzał, chociażby na krótką chwilę, od razu się w niej zakochiwał.napisz streszczenie mitu Orfeusz i Euredyka 2010-10-14 12:50:48 Napisz opowiadanie o ''Karolci'' 2013-12-31 17:13:03 Scharakteryzuj głównego bohatera mitu " Orfeusz i Eurydyka ".. 1607 - premiera Orfeusza Monteverdiego.. Zejście do podziemi- spotkanie Charona.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Mit o Orfeuszu i Eurydyce znajdziecie na .W przeciwnym razie na nowo (i na wieczność) ją utraci.. Poszli.. To historia dojrzałego mężczyzny, który wciąż niewiele wie o życiu i miłości i który nie jest przygotowanyAby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Ilustracje do mitu orfeusz i eurydyka.. c) Tezeusz zostawił śpiącą Ariadnę na wyspie Naksos.Szóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści..

Koniecznie przeczytaj przykładowe opowiadanie ze strony 270.

Temat: O wielkiej sile miłości - „Mit o Orfeuszu i Eurydyce".. To nawiązanie może .Na ziemi zapanowały susze i klęski przyrody, pola nie dawały plonów, rośliny umierały.. Droga przez Hades była długa i ciemna.. Ćwiczenia - do wyboru: - Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.-Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.Dziś spróbujecie napisać początek i zakończenie opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści.. Smutek bohatera po odejściu ukochanej.. I tak właśnie stało się z Aristajosem.Orfeusz był pięknym i młodym królem Tracji.. Opowiadanie twórcze na podstawie mitu cz przypowieści składa się z takich elementów jak : Hera, Demeter, Posejdon, Atena, kupcy i złodzieje, urodzaj, Apollo, kraina umarłych,Proszę przeczytać, co to jest opowiadanie twórcze… Wpisujemy do zeszytu: Opowiadanie tw.. Piękna gra i śpiew Orfeusza.. Jego żoną była równie urodziwa Eurydyka - nimfa drzewna hamadriada.. Napisz inne zakończenie mitu.. Nieposłuszeństwo i utrata zony na zawsze.Orfeusz był obdarzony pięknym głosem i sprawnymi palcami.. Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.22.04 - 24.04.20 współczesne JAK ZREDAGOWAĆ OPOWIADANIE TWÓRZE?. Orfeusz był królem Tracji.. Był młody i piękny.. Pogoń Aristajosa zakończyła się tragicznie., Eurydyka była nimfą drzewną, hamadriadą., Orfeusz był królem., Eurydyka nie oparła się pokusie i obejrzała się za siebie., Charon postanowił wypuścić Eurydykę., Tylko nieubłagane, okrutne Erynie pozostały .Przeanalizujcie informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści s. 269.. Otwórz podręcznik na stronie 269 i przeczytaj o tym, jak należy napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Wspólne omawianie - analiza budowy i wzoru - s. 269 - 270.. Oprócz: Ilustracje do mitu orfeusz i eurydyka.. Wspólne omawianie - analiza budowy i wzoru - s. 269 - 270.. Proszę na już Pliss; Opowiedz o dziewczynce która na szlaku turystycznym znalazła pieska; Opowiedz o dziewczynce która na szlaku turystycznym znalazła pieska; napisz opowiadanie twórcze na podstawie przypowieśći o synu marnotrawnym1580 - J. Kochanowski, Treny.. a) Przeczytaj mit lub przypowieść biblijną, na podstawie której chcesz napisać swoje opowiadanie; b) Zastanów się, czy napiszesz: nową wersję wydarzeń, w której występują bohaterowi biblijni?Opowiedz o spotkaniu z Bohaterem Lektury Pan Tadeusz z Tadeuszem.. 1854 - poemat symfoniczny Orfeusz Liszta.. Niemal u końca wędrówki, kuszony nieposkromionym pragnieniem, Orfeusz spojrzał na Eurydykę..Komentarze

Brak komentarzy.