Napisz plan wydarzeń tułaczki odyseusza
W ciemnej grocie cyklopa Polifema.. Ciekawie byłoby żyć w średniowieczu ( opowiadanie z narracją pierwszoosobową ).Kliknij w moje zdjęcie , wejdź w playlisty , może znajdziesz coś jeszcze dla siebie :):) Odyseusz wyruszając na wojnę trojańską , obiecywał jak najrychlej powrócić , niestety nie .Odyseja (Homer) Pochodzenie.. kara zesłana na pomocników Odyseusza.. a) przemówienie młodzieńca.. Epos opowiada losy bohatera spod Troi - Odyseusza.f) Helena wspomina Odyseusza; g) Menelaos opowiada o przepowiedni Proteusza; 10)Antinoj namawia zalotników do zamordowania Telemacha.. Napisz list Odyseusza do Penelopy i napisz relację z wydarzeń związanych z wybranym etapem podróży.Trasa tułaczki Odysa.. Tułaczce Odyseusza w całości poświęcony jest epos Homera - Odyseja.Napisz plan wydarzeń do mitu Tułaczka Odyseusza Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Plan wydarzeń.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać rozwiązania zadań; Pytania i odpowiedzi .. Zgromadzenie mieszkańców Itaki na rozkaz Telemacha.. 13)Odyseusz .Jak dobrze znasz przygody Odyseusza?. napisz plan wydarzeń .Plan wydarzeń "Przygody Odyseusza; Napisz list Odyseusza do Penelopy.. Mentor, przyjaciel Odyseusza i wychowaw.. vo jeżeli robisz plan szczegółowy to w każdym punkcie powinno byc tyle samo podpunktow.. Daje najlepsza..

30) ... napisz plan wydarzeń tułaczki Odysa.

Napotkali jednak niepomyślne wiatry, które zapędziły ich do krainy Kikonów.. Loading.. Unsubscribe from ewahrybacz?Powrotu Odyseusza spod Troi nie da się porównać z powrotem żadnego innego bohatera.. Autor tekstu jest nieznany, ale Jan Parandowski zebrał i ułożył przygody w odpowiedniej kolejności.. 11)Zgromadzenie bogów na Olimpie: a) Atena ponownie prosi o łaskę dla Odyseusza; b) Zeus posyła Hermesa do Kalipso z nakazem uwolnienia króla Itaki.. Zgromadzenie bogów.. Opisz antyczne dzieło sztuki na podstawie wybranej reprodukcji z podręcznika.. Dodatkowo, specjalnie dla Was, udostępniamy udostępniamy opracowania przykładowych tematów esejów i rozprawek.. - Pytania i odpowiedzi - Język polski Zaloguj.. .Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o napisz plan wydarzeń - tułaczka odyseuszaJula19991 nie wiem czy to ważne, ale ten plan jest niepoprawny.. Na trackim wybrzeżu.. 27)Zniszczenie statku.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, treść utworu, szczegółowe omówienie najważniejszych postaci, a także głównych motywów literackich pojawiających się w utworze.. Napiszcie mi plan wydarzeń "Tułaczka Odyseusza"-Jana Parandowskiego, minimum 7 punktów.. 6. statek odyseusza przybywa do kraju cyklopów i olbrzymów a).. Napisz do nas.• Odyseja, Homer - streszczenie i plan wydarzeń • Nieznana (wymyślona) przygoda Odyseusza - kartka z pamiętnika • Odyseusz opowiada Telemachowi o swoich przeżyciach na wyspie Cyklopów • Odyseja, Homer - opracowanie, interpretacja, bohaterowie, motywy • Topos homo viator na przykładzie Odyseusza- poznasz treść mitu pt. "Tułaczka Odyseusza", - określisz świat przedstawiony, - poznasz pojęcie akcja, fabuła, wątek, ..

b) przyczyny tułaczki Odyseusza.

Napisz list do Adama Mickiewicza od Maryli Wereszczakówny.. 29)Samotnik bezpieczny na lądzie.. a) rady dla Telemacha.. 28)Atena przybywa na ratune Odysowi.. Zalotnicy zamieszkali w zamku Odyseusza.. Autor przestawił w dziele dziesięcioletnią tułaczkę bohatera, któremu gniew bogów uniemożliwiał rychły powrót do ojczyzny.. Napisz zdania w czasie przeszłym Perfekt.. 27)Zniszczenie statku.. Udostępnij.. kara zesłana na pomocników Odyseusza.. Daje najlepsza.. 28)Atena przybywa na ratune Odysowi.. Odyseusz, król wyspy Itaki, który wsławił się podczas dziesięcioletniej wojny trojańskiej, po jej zakończeniu jak najszybciej pragnął zobaczyć żonę Penelopę i syna Telemacha.🎓 Tułaczka Odyseusza - plan wydarzeń - Plan wydarzeń: Opuszczenie Troi.. Żołnierze Odyseusza zrabowali tamtejsze miasto, podczas bitwy wiele ludzi Odyseusza zginęło i musiał on uciekać z wyspy.. Skomentuj.. Klęska Troi.. 29)Samotnik bezpieczny na lądzie.. Ona jednak odmawiała każdemu.. 2.Mit o Odyseuszu - streszczenie.. Odyseja powstała prawdopodobnie później od Iliady, na przełomie IX i VIII wieku p.n.e., około 800 r. Epopeje różnią się od siebie tematycznie, w Iliadzie przeważają wątki heroiczne i batalistyczne, związane z Wojną Trojańską, w Odysei zaś baśniowe.. Po zakończonej wojnie trojańskiej dwanaście statków Odyseusza rusza w podróż do Itaki..

4.Streszczenie wydarzeń w utworze.

Tułaczka Odyseusza - przyczyny.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Plan wydarzeń "Przygody Odyseusza; Napisz list Odyseusza do Penelopy.. 4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Po opuszczeniu Troi gwałtowna wichura rozdzieliła floty Agamemnona i Odyseusza, kierujące się w stronę Itaki.Streszczenie mitu o tułaczce Odyseusza: Odyseusz mieszkał w rodzinnej Itace wraz z żoną Penelopą i niedawno urodzonym synkiem Telemachem.. 12)Kalipso zwraca wolność Odyseuszowi.. Napiszcie mi plan wydarzen wiem dużo ale prosze mam na poniedizałek to A i skrócik plan może być ogólny nie musi być szczegółowy"Odyseja" tułaczka Odysa - plan wydarzeń.Tymczasem dom Odyseusza stał się przedmiotem pożądania okolicznych książąt.. jedyny plus za checi.„Odyseja" Homera opowiada o losach króla Itaki, Odyseusza, jednego z greckich wodzów, biorących udział w oblężeniu i zniszczeniu Troi.. Napisz plan zdarzeń tułaczki Odysa.Napiszcie mi plan wydarzeń "Tułaczka Odyseusza"-Jana Parandowskiego, minimum 7 punktów.. uwiezienie odyseusza i jego towarzyszy przez polifemaNapisz rozprawkę na temat "Nie wszystko co w życiu wazne da si .. potrzebuje na jutro na j.polskiZadanie: ułóż plan wydarzeń mit pt tułaczka odyseusza Rozwiązanie:1 troia zostaje zdobyta 2 przebywanie u kikonów 3 przybycie na ląd 4 spotkanie z tubylcami 5 smakowanie lotosu 6 tułaczka po morzu 7 postuj na wyspie 8 spotkanie z cyklopem 9 pogawędka z polifem 10 odyseusz wydłubuje oko cyklopa 11 wydostanie się z jaskini 12 odpływanie i przechwalanki 13 polifem modli się 14 .5. gwałtowne burze krzyżują plany rychłego powrotu Odyseusza i zanoszą jego statek do kraju Lotofagów..

"Odyseja" tułaczka Odysa - plan wydarzeń.

Opowiada o tułaczce Odyseusza po wielkiej wygranej pod troją.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćMENTOR [gr.. Przygody Odyseusza; Tułaczka Odyseusza; Historia wojny trojańskiej.. Tułaczka Odyseusza ewahrybacz.. Pewnego dnia przed Telemachem, synem Odyseusza, pojawiła się Atena przebrana za Mentesa, króla Tafijczyków.Przygody Odyseusza PLAN WYDARZEŃ : 1.. Frieda 3 lata temu.. Musiał porzucić wszystko, co kochał i udać się na wojnę pod Troją.. O względy Penelopy, żony Odyseusza, starało się kilkudziesięciu zalotników.. a nie tak jak jest tu ze w jednym jeden podpunkt a w innym widzialamchyba z 6. jezeli juz robisz takie cos i wpuszczasz to jako 'pomoc' innym , to rob to porzadnie.. Przydatność 75% "Dzieje Odyseusza" plan wydarzeń.Tułaczka Odyseusza - opis przygód bohatera w drodze spod Troi do rodzinnej Itaki.. a) litość nad Odysem i informacja o więzieniu go przez Kalipso.. Towarzysze odyseusza zjadają czarodziejskie owoce lotosu i chcą pozostać w tym kraju.. Quiz w Poczekalni.. W kraju Lotofagów.. Gdy już wreszcie, po 10 latach wojna się skończyła był pewien, że najdalej za 2 tygodnie wróci do domu.Napisz list Odyseusza do Penelopy zawierający relację z wydarzeń związanych z wybranym etapem podróży.. Stało się jednak inaczej i powrót ten trwał 10 lat.. Spotkanie z bogiem .Możecie napisać plan ramowy mitu tułaczka Odyseusza?. Wizyta Ateny w domu Odysa..Komentarze

Brak komentarzy.