Obraz dzieci wlastimil hofman
Spotkanie z aniołem - obraz olejny pędzla polskiego malarza Wlastimila Hofmana z 1915 roku, powstały w czeskiej Pradze, .Artinfo.pl - notowania aukcyjne: Wlastimil HOFMAN - „Ojcze nasz", lata 1951-1952 cykl 30 obrazów - malarski testament Wlastimilia Hofmana - każdy obraz ma wymiar 54 x 65 cm (olej, płyta, deska)każdy obraz sygnowany i dokładnie opisany pr.Hofman dość często podejmował w swoich obrazach tematykę rodzajową, do której można zaliczyć także obrazy o treściach symboliczno - baśniowych oraz patriotyczno - historycznych.. W wieku ośmiu lat wraz z rodziną przeniósł się do Krakowa, gdzie z krótkimi przerwami pozostał do wybuchu II wojny światowej.Informacje o twórcy: Vlastimil Hofman, ur. 1881 - 1970 - życiorys oraz notowania aukcyjne dzieł sztuki zawarte w bazie artystów Domu Aukcyjnego Agra-Art. Obrazy polskie, malarstwo, antyki, aukcje, galeria, sztuka współczesna.. Określane są nawet jako najważniejsza dziedzina jego twórczości.. Starszego nazwali imieniem polskim - Stanisław, młodszego zaś czeskim.Portal o szeroko pojętych antykach.. OPIS PRACY: Stanisław Zadęcki zajmował się historią sztuki, napisał m.in. niewydane nigdy opracowanie twórczości Wlastimila Hofmana.Wlastimil Hofman stał się ikoną malarstwa symbolicznego, w którym wyraźnie widoczny jest wpływ Jacka Malczewskiego..

Specjalnością artysty stały się również portrety dziecięce.

Jego twórczość na stałe już wpisała się w kanon rodzimej historii sztuki.. Praca o wymiarach 30 x 43 cm, w świetle ramy 22 x 35,5 cm.. Wyniki aukcji i ceny dzieł sztuki naaukcjach.Wlastimil Hofman, będąc pod wpływem sztuki swojego nauczyciela i przyjaciela, Jacka Malczewskiego, w subtelny sposób wprowadził symboliczno-alegoryczny rys do swojej twórczości.. Wlastimil Hofman (pierwotnie zwany Vlastimil Hofmann) urodził się 27 kwietnia 1881 roku.. XX wieku.. Poza tym zdjęcia i opisy dzieł sztuki z kraju i zagranicy.. Portal ten to kompendium wiedzy dla każdego kto chce wejść w świat antyków.Sygnowany p.g.: „Wlastimil | Hofman" Na odwrociu szkic męskiej twarzy.. Znajdziesz tu informacje z zakresu historii sztuki, zabytkoznawstwa, renowacji antyków.. Wlastimil Hofman, jako niezrównany portrecista, bardzo często uwieczniał swoich bliskich - ukochaną żonę Adę, rodzinę, przyjaciół,Wlastimil Hofman, a właściwie Vlastimil Hofmann, urodził się w Karlinie (dzisiaj dzielnica Pragi) 27 kwietnia 1881 roku, jako syn Polki i Czecha.. Jego matka Teofila, z domu Muzyk, była Polką.. 3 241 EUR Wlastimil HOFMAN (1881-1970), Jacek Malczewski, [ok.1960] Warszawski Dom Aukcyjny.. Obraz w stanie oryginalnym, nigdy nie przechodził konserwacji, bez śladów poprawek, czy ingerencji.. Życiorys.. l. d.: Wlastimil Hofman / 1921..

Był najmłodszym z szóstki dzieci Czecha Ferdynanda Hofmana i Polki Teofili z d.

W 1889 roku rodzina przeniosła się do Krakowa, gdzie Wlastimil uczęszczał do szkoły św.Barbary i gimnazjum im.Jana III Sobieskiego.W 1896 roku rozpoczął studia w Szkole Sztuk Pięknych u Jacka Malczewskiego, Leona Wyczółkowskiego i Jana Stanisławskiego.HOFMAN Wlastimil Dzieci, technika: olej, tektura, wymiary: 15,5 x 35,2 cm (wymiary w świetle oprawy)25,3 x 45 cm (wymiary z oprawą).. Muzyka.. Powstało ich bardzo dużo, zwłaszcza w latach dwudziestych XX wieku.motywu są pokazane na wystawie obrazy - Kąpiące się dzieci z 1932 roku, Portret chłopca oraz „Lato" z cyklu „Idylla" z 1929 roku.. Koncepcję tryptyku z amorem artysta obudował indywidualną interpretacją mitologicznego motywu.Wlastimil Hofman (1881-1970) to z pewnością jeden z najciekawszych twórców w polskim malarstwie.. : "Wlastimil Hofman" opis pracy: Symbolistyczna sztuka Wlastimila Hofmana nosi w sobie znamiona inspiracji twórczością Jacka Malczewskiego.. event 2018/06/09 brak ofert.. Prezentowany obraz "Dzieci" podejmuje tematykę częstą u Hofmana - portret dzieci na tle wiejskiego pejzażu.Malarz, reprezentant nurtu symbolistycznego i sztuki tradycjonalistycznej.. Stan zachowania bardzo dobry, widoczne naturalne spękania farby, patyna czasu.sygn..

Wiele jego kompozycji przedstawia fałny, dzieci z różkami i anielskimi skrzydłami, min.

p.g.: „Wlastimil Hofman/1929″ Portrety stanowią istotną część dorobku artystycznego Hofmana.. Wspólnie doczekali się dwóch synów.. Mimo, że określa je bardzo realistycznie potrafił nadać im silnie uduchowiony, symboliczny ładunek.. Obraz wspominany w opracowaniu Stanisława Zadęckiego Wlastimil Hofman (maszynopis w kolekcji prywatnej) w spisie dzieł artysty (poz. 417) oraz w spisie planowanych rycin (poz. 17)..

Z opinii dołączonej do obrazu: Był Hofman, jam mało kto w malarstwie polskim, mistrzem dziecięcych twarzyczek.

Widoczne jest to najsilniej w kolorystyce i alegorycznym wymiarze jego prac.. Syn Czecha i Polki, urodzony w 1881 w Pradze, zmarł w 1970 w Szklarskiej Porębie.Wlastimil Hofman urodził się w Karlinie pod Pragą w 1881 roku jako syn Czecha i Polki.. Ojciec Ferdynand był Czechem.. takie przedstawienia jak Wiosna (1918), Testament mojej sztuki (1922), Zagubione szczęście (1919).sygnowany p.d.. Pod koniec XIX wieku studiuje w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, u Leona Wyczółkowskiego i .Na wystawie "Jestem malarzem myśli i przeżyć.. Z powodu swojego pochodzenia był prześladowany przez całe życie.Informacje o OBRAZ WLASTIMIL HOFMAN/ VLASTIMIL HOFMANN 1917 ROK - 8300220116 w archiwum Allegro.. W latach 20-tych były to głównie wizerunki dzieci.Kup hofman w kategorii Malarstwo, obrazy olejne na Allegro - Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.Wlastimil Hofman: Rok wykonania 1915 Technika wykonania olej na sklejce Rozmiar 72,5 × 100 cm Muzeum Kolekcja prywatna: Anhelli spotykana jest też nazwa Anhelli.. Wlastimil HOFMAN (1881-1970) - w ofercie Galerii Sztuki ATTIS - biografia artysty, malarstwo, obrazy, szkice, rysunki.„W obrazach Hofmana, skomponowanych ze swoistą narracyjnością i teatralizacją, przeważa typ symbolicznych przedstawień o charakterze liryczno-sentymentalnym z nutą zarówno idealistyczną, jak i naturalistyczną" (Magdalena Czapska-Michalik, Wlastimil Hofman, Warszawa 2007, s. 48-53).Wlastimil Hofmann, obraz olejny na płycie wykonany w latach 20..Komentarze

Brak komentarzy.