Rozprawka miłość to uczucie twórcze czy niszczące
Nieliczne chwile szczęścia z ukochaną jak spacer w Łazienkach czy czas spędzony w Zasławku są tylko złudzeniem.. Literackie wizerunki tego uczucia w literaturze.. Jedni uważają go za przejaw miłości, inni za wynik silnie działającego egoizmu.. W oknie stanęła panna Izabela.Przykłady twórczej siły miłości odnajdujemy już w "Biblii".. Co roku mnóstwo osób popełnia samobójstwo z powodu niespełnionej miłości.. Wszystko, co najpiękniejsze i najwznioślejsze od niej pochodzi i z nią się ściśle .Miłość - uczucie niszczące, czy budujące.. Na pewno jest to prawda.. Miłość - w tym słowie tkwi cała potęga ludzkich dążeń i kwintesencja szeroko pojętego szczęścia.. Bez względu na epokę czy dzieje historyczne, to miłość zawsze była głównym powodem życia.. Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do załączonego fragmentu „Lalki", całego utworu Bolesława Prusa oraz innego tekstu kultury.. Owszem.. Osobiście przychylałbym się raczej tej drugiej teorii.. Ciężko jest nam w takim stanie myśleć i postępować w zgodzie z nim.uczucie - definicja, synonimy, przykłady użycia.. Zazdrość to uczucie bardzo dziwne, zdania na jego temat są podzielone.. Ale nie to stanowi jej istotę.Znasz odpowiedź na zadanie: Czy w miłości lepiej słuchać głosu rozsądku, czy też oddać się namiętności?. Twoja praca powinna liczyć 250 słów.Napiszcie w komentarzach na jakie tematy rozprawek czekacie :) ZAPRASZAM DO SUBSKRYPCJI - każda lekcja przyda się przed maturą!.

Miłość to uczucie twórcze czy niszczące?

Swój pogląd postaram się umocnić i uzasadnić przykładami z tekstów kultury.Historia miłości Stanisława Wokulskiego do Izabeli Łęckiej, która została przedstawiona w „Lalce" Bolesława Prusa, skłania do refleksji nad istotą tego uczucia.. Czy zgadzasz się z tym twierdzeniem?. Ktoś kiedyś powiedział, że od miłości do nienawiści tylko jeden krok.. Marzenie o Izabeli było motorem do działania dla bohatera.. Gdzieś przeczytałam że miłość to nie uczucie, tylko akceptacja drugiej osoby i troska o nią.. Choćbyśmy trzymali się wiernie podręczników, sprawowali nadzór nad sercem, postępowali zgodnie z góry ustalonym planem - wszystko to nie zda się .Miłość i poczucie, odczucie miłości względem kogoś to dwie różne - często mylone kwestie, co wynika z przyjętego punktu odniesienia.. "Pieśń nad pieśniami" stanowi wielkie dzieło o miłości.. Miłość potrafi być piękna, budująca, ale bywa też przyczyną smutku i rozpaczy.. Jest to przykład miłosnej pieśni poetyckiej Starego Testamentu.. POLUB NAS NA FB I BĄDŹ NA BIEŻĄCO!.

https://www.facebook.com ...Miłość to uczucie twórcze czy niszczące?

Kliknij i odpowiedz.Jako że moc miłości jest tak ogromna potrafi ona zarówno przynosić radość jak i niestety smutek i rozpacz.. Nie można ogołocić miłości z uczuć i tego, co jej towarzyszy.. Mam nadzieję, że uda mi się dowieść tej racji w dalej przytoczonych argumentach.Czy miłość to uczucie?. Czy poprawne będzie zdanie: Obudził go szelest unoszonej pościeli i uczucie.. czy też Obudziły go szelest unoszonej pościeli i uczucie.Miłość Wokulskiego jest nieszczęśliwa, nieodwzajemniona i beznadziejna.. )Rozprawka Temat: Miłość to siła niszcząca i tworząca.. W swej prezentacji postaram się odpowiedzieć na pytania: czy miłość jest uczuciem budującym czy niszczącym(….. Błagam wręcz o pomoc, bo ja juz sobie nie daje rady;( Książki wybrałam bardzo proste: cierpienia młodego wertera , potop, romeo i julia, granica .. Ludzkie intuicyjne, emocjonalne przekonanie, że miłość to uczucie wynika z tego, że miłość wyzwala silne uczucia.. Jej treść to dialog między pasterką, a pastrzem, którzy w niezwykle zmysłowych obrazach opisują swoje uczucia.Miłość romantyczna to uczucie destrukcyjne, niszczące, utrudniające dokonanie właściwych wyborów.. Twoja praca powinna liczyć 250 słów.. Gdyby miłość była uczuciem, to nie można by jej było ślubować, ponieważ nie można ślubować czegoś, co nie zależy ode mnie, od moich decyzji czy postaw, a takie właśnie są uczucia.Korepetycje ŚLĄSK (Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze) has 4,196 members..

Miłość nie jest uczuciem z kilku istotnych względów.

Romantyczna wizja miłości posiada dwa oblicza, z jednej strony to uczucie piękne, wzniosłe, nie znające granic i barier, wychodzące poza konwenanse.Uczucie miłości może być zarówno siłą niszczącą jak i budującą a jej wpływ na życie i osobowość człowieka siłą destrukcyjną lub twórczą.. Paulo Coelho napisał w jednej ze swych powieści, że: W miłości nie ma żadnych reguł.. Tytułowy bohater powieści poetyckiej „Giaur" Goerga Byron'a zakochał się ze wzajemnością w jednej z żon Hassana, który dowiedziawszy się o zdradzie ukarał Leilę śmiercią.Miłość to potężne uczucie.. Proszę bardzo o pomoc, bo czasu mi nie zostało za wiele;( Z góry dziękujeBardzo popularne i błędne jest obecnie utożsamianie miłości z uczuciem.. «miłość, sympatia, przyjaźń, namiętność do kogo .. Jest to teza mojej wypowiedzi i postaram się ją udowodnić, opierając się na przykładach z literatury XIX wieku.Uważam, że uczucie tęsknoty może być budujące wtedy, gdy to, za czym tęsknimy, jest dla nas osiągalne, zaś niszczące wtedy, gdy tęsknimy za kimś lub czymś, co nie może już do nas wrócić.. Grupa dla osób szukających lub udzielających korepetycji na.Miłość pojmowana jest jako siła, dla której śmierć nie stanowi żadnej przeszkody, jest pozaczasowa, ponieważ stworzył ją Bóg..

Z całą pewnością miłość jest uczuciem najważniejszym dla każdego z nas.

Twoja praca powinna liczyć 250 słów.. Trudno sobie wyobrazić, aby kiedykolwiek na ziemi istniał człowiek, który choćby się o nią nie otarł.. Zazdrość kojarzy mi się z przedmiotowym traktowaniem drugiej osoby.Miłość może też występować jako siła niszcząca, np. bardzo dużo teraz słyszymy, że ludzie którzy są parę lat w sakramencie małżeństwa przestają się kochać i się rozwodzą, albo zdradzają, wtedy widzimy jak ta druga osoba cierpi, dla takiej osoby to znaczy że jej miłość jest zniszczona, i, że już nigdy nie znajdzie .Bezpośrednio z miłością wiąże się problem zazdrości.. Chyba nie ma książki, w której nie byłoby żadnego wątku miłosnego.. Gdyby miłość była uczuciem, to nie można by jej było ślubować, ponieważ nie można ślubować czegoś, co nie zależy ode mnie, od moich decyzji czy postaw, a takie właśnie są uczucia.Miłość jako siła niszcząca i budująca - napisał w Język polski: Cześć Mam do was wszystkich wielką prośbę.. Nic zatem dziwnego, że we wszystkich znanych nam epokach stanowiła ona niezwykle płodną inspirację dla artystów.Istnieje wiele rodzajów miłości, każdy z nich wyróżnia się czymś innym, ale jest równie ważny w życiu człowieka.. Rozważ problem i uzasadnij swoje stanowisko, odwołując się do podanego fragmentu Lalki, całego utworu Bolesława Prusa,innego tekstu kultury.. Spowodowało, że pomnożył majątek, by dać sobie szansę na zbliżenie się do kobiety.Miłość - uczucie niszczące czy budujące?. Zadano pytanie czy zgodzę się z twierdzeniem, ze miłość to siła niszcząca i tworząca.. Zazdrość kojarzy mi się z przedmiotowym traktowaniem drugiej osoby.Bardzo popularne i błędne jest obecnie utożsamianie miłości z uczuciem.. Osobiście przychylałbym się raczej tej drugiej teorii.. :) Treść zadania.. Napisze mi ktos prace maturalna z tego tematu?. A może wręcz przeciwnie - jest wartością nadającą sens ludzkiej egzystencji.. Napiszemy rozprawkę!. Miłość nie jest uczuciem z kilku istotnych względów.. Wypowiedź co najmnie?. Jedni uważają go za przejaw miłości, inni za wynik silnie działającego egoizmu.. Potem przeczytałam gdzieś, jak jakiś starszy facet w wywiadzie powiedział: "Nie wiedziałem że to możliwe, żeby kochać moją żonę jeszcze mocniej niż kochałem ją gdy byliśmy młodsi".Bezpośrednio z miłością wiąże się problem zazdrości.. Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do załączonego fragmentu „Lalki", całego utworu Bolesława Prusa oraz innego tekstu kultury.. - Przyjemnej podróży!…- odparł, kłaniając się.. Tak naprawdę nikt z nas nie wie, czym jest miłość i ile ma imion.Miłość to uczucie twórcze czy niszczące?.Komentarze

Brak komentarzy.