Sprawdzian z treści antygony
"Antygonę" napisał: a) Tespis, b) Ajschylos, c) Sofokles.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .. "Antygona", a "Odprawa posłów greckich" - tematyka, problematyka i budowa dramatów.. Zdobywaj obserwujących.. test > Antygona.. Jej powstanie datuje się na V w.p.n.e., wystawiono ją w Atenach po raz pierwszy około 441 r.p.n.e.. Zapisuj ulubione.. O ukochana siostro ma, Ismeno, Czy ty nie widzisz, że z klęsk Edypowych"Antygona" - krótkie opracowanie.. Gdzie toczy się akcja tragedii?. 6.Antygona (siostra Eteoklesa i Polinejkesa) żali się swojej młodszej siostrze Ismenie z powodu nieszczęść, jakie spadają na ich ród.. fani rocky quiz test z języka niemieckieg harry potter muzyka test z dziadów tak to leciało dokończ te george r.r .. "Antygona" należy do początkowych utworów Sofoklesa.. Rozpocznij quiz .. Sprawdź, jak dobrze znasz dramaty Sofoklesa!. Dodawaj wpisy.. Otrzymuj osiągnięcia.. Antygona Sofoklesa to: a. komedia 7 b. tragedia 6 c. tragifarsa 2 1.Antygona pada ofiarą kolizji dwóch porządków prawnych: odwiecznego, naturalnego, boskiego oraz państwowego, stanowionego..

Pobieraj sprawdziany z biologii do wydrukowania.

aktualizacja treści: 09.07.2017. obsługa internetowa testu: Zbigniew Mroczkowski, Radziłów 2003-15.. 6.Kreon o pochowanie zmarłego podejrzewał strażników.. Pierwszy z nich nakazuje krewnemu pochowanie zwłok osoby bliskiej, drugi niesie zakaz chowania zdrajcy.. W jakim mieście rozgrywa się akcja dramatu?. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.W Antygonie jest to pieśń radosna, sławiąca i głosząca pokonanie najeźdźców.. Kreon był nie tylko królem miasta w którym mieszkała Antygona, ale był też bratem jej zmarłego ojca, a syn Kreona Hajmon był narzeczonym Antygony.. W utworze ukazany jest też konflikt praw boskich i ludzkich.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. W jakim mieście rozgrywa się akcja dramatu?. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Lektury Antygona / Antygona.. , syn Kreona , wróżbita , żona Kreona Rzecz dzieje się przed dworcem królewskim w Tebach.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury AntygonaSprawdzian znajomości treści lektury „ANTYGONA" Sofoklesa Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 53072 razy.. Twórz quizy.. Treść tragedii greckich opierała się na: a) autobiografii autora, b) mitach, c) faktach z historii danego państwa..

Są rzeczy, które też możesz otagować Sprawdzian z antygony i teatru greckiego?

"Antygona" to : a) tragedia, b) komedia, c) dramat właściwy.. Przerwij test.. Obserwuj autorów.. Dlaczego Kreon wydał zakaz grzebania zwłok Polinika?. TREŚCI LEKTUR .. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .Sprawdzian znajomości lektury "Antygona" Sofoklesa.. Anna Ewelina Kucharewicz .. O nas | Reklama | Kontakt Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz .1.Antygona jest siostrą Ismeny 2.Akcja utworu dzieje się w Tebach.. 3.Bracia Antygony zginęli w walce bratobójczej.. Objaśnij, jakie więzy rodzinne łączyły: a) Antygonę i Kreona, b) Eurydykę i Hajmona?. Kreon Eurydyka Antygona Ismena Polinejkes Eteokles Dionizos Hajmon Hades Terezjasz Niobe Persefona Jokasta Edyp.. Napisał ok. 120 sztuk, w tym 90 tragedii.SPRAWDZIANY .. Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Które z określeń oddaje postawę Antygony?. Antygonie bardzo zależy na pochówku brata, ponieważ - zgodnie z wierzeniami Greków - nie pogrzebanie ciała zmarłego uniemożliwiało mu podróż do Hadesu i skazywało go na wieczną .Test z lektur „Król Edyp" i „Antygona"!. Źródłem treści dramatu jest mit o Labdakidach, związany z historią Teb miasta położonego w Grecji, niedaleko Aten.SPRAWDZIANY Z TREŚCI LEKTUR SZKOŁA ŚREDNIA KLASA I Anna Ewelina Kucharewicz Technikum Mechaniczne w Białymstoku Antygona Sofoklesa GRUPA I 1..

Wypróbuj aplikację sameQuizy.Sprawdzian z antygony i teatru greckiego to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.

2011-01-18 20:21:23 Na czym polega tragizm Edypa bohatera tragedii sofoklesa " króla Edypa " 2016-01-05 14:51:53Pomoce naukowe - sprawdziany przygotowane w oparciu o książkę Puls Życia dla klas: 5, 6, 7, 8.. Objaśnij, jakie więzy rodzinne łączyły: a) Antygonę i Kreona, b) Eurydykę i Hajmona?. Zarejestruj się!. Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?Test ze znajomości lektury „ANTYGONA" 1.. Technikum Mechaniczne w Białymstoku Antygona Sofoklesa .. a. mieć z kimś na pieńku 1 b. mieć pietra 5 c. mieć twardy orzech do zgryzienia 7 7.. 4.Antygona .. EPEJSODION I - w tej scenie Kreon przedstawia swój rozkaz (zakazuje pochowania Polinejkesa), a potem (spierając się z chórem) zapowiada ściganie przestępcy.. Oboje należeli do rodu Labdakidów, nad którym wisiało fatum, sprowadzające wiele nieszczęść.. Którego z braci Antygony Kreon zabronił pochować?. : , córka Edypa , e siostra¹ , król Teb !. 5.Symbolicznego pogrzebu dokonywało się poprzez rzucenie garści ziemi.. a. antybohater 3 b. bohater dynamiczny 4 c. bohater tragiczny 1 4.. Również w tej scenie strażnik przynosi królowi wiadomość, że jego rozkaz został .Test zawiera 10 pytań.. Żył w latach 496-406 p.n.e. SZKOŁA ŚREDNIA ..

Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Najbardziej kompletny test z lektury Antygona jaki znajdziesz w sieci.

7.Hades był bogiem świata podziemnego i zmarłych.Plik SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI „ANTYGONY".doc na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Antygona • Data dodania: 30 paź 2011.. Ostatnia modyfikacja 17 maja 2015 r. .Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. 4.Pogrzebu Polinika dokonała Antygona.. W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.. Autor "Antygony" Sofokles - jeden z trzech największych tragediopisarzy greckich.. prawem państwowym; " Odprawa posłów greckich " zajmuje się również prawem jednostki i konfliktem z prawem państwowym, lecz na nieco innym podłożu: tu chodzi o prywatę, przekupstwoAntygona opowiada o konflikcie tytułowej bohaterki z jej wujem, Kreonem, władcą Teb.. Z miłości do brata chce go pogrzebać mimo zakazu Kreona.. 3.Który z frazeologizmów oznacza mieć dylemat?. Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie..Komentarze

Brak komentarzy.