Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści
Moi Drodzy, Waszym zadaniem jest napisanie opowiadania twórczego na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.. To nawiązanie może polegać na przedstawieniu dalszego ciągu przygód z udziałem znanych bohaterów lub napisaniu nowej wersji baśni lub legendy.Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Przede wszystkim poznacie wzór takiego opowiadania, w którym zostały wyodrębnione wszystkie elementy: - wstęp: określenie miejsca i czasu wydarzeń, odwołanie się do wydarzeń z mituTEMAT: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści " O Dedalu i Ikarze inaczej" -Napisz ćwiczenie 1 str, 271 -Ułóż dialog z Prometeuszem w czasach współczesnych.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Krótko mówiąc, to w nim puszczamy tą wodzę fantazji, często tworząc je na podstawie własnych bądź fikcyjnych przeżyć.Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. Podczas tej lekcji dowiecie się, w jaki sposób napisać opowiadanie twórcze.. Opowiadanie odtwórcze.. Temat 1.. Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. Zapoznaj się z przydatnym słownictwem oraz z informacjami mówiącymi o tym, jak należy napisać .Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści..

(Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści).

Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.Na podstawie wybranej przypowieści biblijnej ułóż opowiadanie osadzone we współczesnych realiach Studia w wielkim mieście - na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym.. Zapoznajcie się z tekstem ze stron 269 i 270.. Pracę przesyłasz na piątek.. Ustnie udziel odpowiedzi na zad.. Byli oni ostrożni, wiec podzielili się na dwa oddziały.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.22.04 - 24.04.20 współczesne JAK ZREDAGOWAĆ OPOWIADANIE TWÓRZE?. 79% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 74% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp.. Zastanów się nad zadaniem 8 str. 271 z podręcznika.Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy to forma wypowiedzi, w której należy się odwołać do utworu wskazanego w temacie wypracowania..

3.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści - ćwiczenia.

Opublikowano: 15 maj 2020.. Przeanalizuj informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści - podręcznik strona 269.. Sfotografuj .3.. Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Na tej wyspie Grecy mieli największe straty- 11 okrętów z cała zdobyczą trojańska.. Przeczytajcie bardzo uważnie wiadomości na stronach 269-270 w podręczniku.. Życzę twórczej pracy i .. Zapoznaj się z treścią i konstrukcją wzorcowego opowiadania twórczego (Opowiadanie twórcze).. ( Mitu o Dedalu i Ikarze już nie wybierasz, bo opowiadanie na jego temat analizowaliśmy na lekcji).. Przykładowa praca - s. 270.. Spróbujcie wykonać ustnie ćwiczenia w podręczniku, a następnie wykonaj zadania w ćwiczeniach - z rozdziału Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści (str.137 i 138) cztery pierwsze ćwiczenia.. Wiecie już, jak pisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni.. 1.Zapisz temat do zeszytu.. TEST JUŻ ODBYŁ SIĘ .. materiały do e-nauki przed lekcją online.. Język polski, Lekcja 2, 15.05.2020 katalogTemat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Dzisiaj uzupełnicie swoją wiedzę o to, jak taką formę wypowiedzi zredagować w oparciu o mit lub przypowieść.Ważne: na wykonanie testu masz czas do godz. 15.00, ponieważ muszę sprawdzić i wprowadzić wyniki na platformę..

Napisz opowiadanie twórcze na podstawie wybranego przez siebie mitu lub przypowieści.

Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. Przeanalizuj informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści.. Państwo Kowalscy mieli dwóch synów.. Stosuje się je np. w przypadku gdy chcemy ukazać dalsze losy bohatera.. Najlepiej, gdyby było napisane w wordzie i przesłane mailem jako załącznik.. Pracę należy napisać na komputerze w dostępnym edytorze tekstu .Twoim zadaniem jest napisać opowiadanie twórcze na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.. Mieszkali w niewielkim miasteczku i prowadzili mały sklepik.Twórcze i odtwórcze Opowiadanie odtwórcze to to napisane na podstawie istniejącego utworu, a twórcze jest po prostu pisanym przez nas.. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. 4.Przypomnij sobie z klasy V „Mit o Syzyfie" lub „Mit o Demeter i Persefonie".Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. Zatrzymali się na wyspie, która wydawała im się bezludną.. Wykonajcie pisemnie zadania 1,2 i 7 str.271.język polski 20: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści .. 1, 3, 4, 6 z podręcznika.. Opowiadanie prześlij na mojego maila do 11.05.2020r.. Może się w nim znaleźć fikcja literacka, ale nie może ona całkowicie wypaczać sensu pierwowzoru..

Kategoria: eklasa 6a.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.

Może będzie Wam łatwiej zrozumieć.Zapiszcie temat w zeszycie.. Jeśli możesz opowiadanie napisz na komputerze i prześlij na moją pocztę na piątek.Temat lekcji: Jak napisad opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Przeczytajcie notatkę w podręczniku s. 269.. Przed przystąpieniem do pracy zapoznajcie się ze wskazówkami w załączniku oraz w podręczniku s. 269.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Do zobaczenia!. Zapoznajcie się z przydatnymi słowami oraz zasadami pisania opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści.. Opowiadanie twórcze Przeczytajcie uważnie wskazówki z podręcznika na str. 269 oraz 270 lub obejrzyjcie film, w którym pani tłumaczy właśnie dzisiejszy temat i odwołuje się do naszego podręcznika.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.78% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze.. Zapoznaj się z definicją- opowiadania twórczego na podstawie mitu czy przypowieści zamieszczonej w podręczniku na stronie 269./ przepisz ją do zeszytu.. Jeśli będzie w zeszcie to postaraj się jak najlepiej zrobić zdjęcie swojgo opowiadania.. Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćTemat lekcji: Jak napisać twórcze opowiadanie na podstawie przypowieści?. Dzień dobry!. Ocalał tylko jeden okręt, Odyseusza, lecz wymagał on solidnej naprawy, a ludzie odpoczynku.. Poniższa prezentacja służy przypomnieniu, co to jest opowiadanie.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. MIT: PRZYPOWIEŚĆ: 3.Zapoznaj się ze wzorem opowiadania twórczego na podstawie mitu ze strony 270 w podręczniku..Komentarze

Brak komentarzy.