Opis postaci literackiej ani shirley
Jako sierota była przygarniana przez różnych ludzi, jednak nigdy nie zaznała ciepła i musiała ciężko pracować na swoje utrzy.Zadanie: napisz charakterystyke postaci ani z zielonego wzgórza Rozwiązanie:ania shirley w wieku 11 lat była dość wysoką drobną i szczupłą osóbką miała bladą cerę obsypaną sporą ilością piegów miała dwa grube warkocze rude jak marchewka oczy miała szaro zielone,usta szerokie w wieku starszym ania nabrała kobiecych kształtów ,stała się zgrabna włosy stały się .Ania Shirley urodziła się w marcu 1876 roku w Bolingbroke w Nowej Szkocji.. Ania była postacią godną .Podam Ci parę przykładów oceny Ani z Zielonego Wzgórza : Uważam, że Ania Shirley to bardzo ciekawa postać.. Urodziła się w Nowej Szkocji w miasteczku Bolingbroke.. klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki.. Postać Ani mi się bardzo spodobała .Zielone Wzgórze - oglądane oczami małej Ani - jest miejscem pełnym niezwykłego uroku.. W trzy miesiące po urodzeniu Ani zły los zabrał jej rodziców, którzy zmarli na febrę.. (2/2) Charakterystyka Ani Shirley, Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie i opracowanie lektury.. Ania jako dziecko była bardzo chuda.Jej los odmienił się, gdy do sierocińca po jedenastoletnią dziewczynkę przyjechała pani Spencer.. Gdy miała trzy miesiące, jej mama i tata zmarli na febrę.CHARAKTERYSTYKA ANI SHIRLEY: Bohaterka lektury p.t..

4.Ocena postaci.

Wrażliwość i ambicja, te cechy najbardziej dominowały u Ani.Charakterystyka Ani Shirley Ania Shirley to tytułowa bohaterka książki Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza".. Anna Shirley jest główną bohaterką powieści „Ania z Zielonego Wzgórza".. Bardzo wcześnie utraciła rodziców i przez kilka lat była z litości przygarniana przez obcych jej ludzi,.Ta uparta, mówiąca niemal bez przerwy dziewczyna nie jest postacią szczególnie sympatyczną.. Darzę ją wielką sympatią, ponieważ podoba mi się jej sposób bycia.Zobacz 5 odpowiedzi na pytanie: opis ani z zielonego wzgórza.. Jej rodzice, Walter i Berta, byli nauczycielami w miejscowym liceum.. Jej rodzicami byli Berta i Walter Shirley, nauczyciele pracującym w tamtejszym liceum.szczegółowa charakterystyka Ani Shirley i innych postaci z książki L.M.Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza" To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać85% Opis postaci Ani Shirley; 83% Opis Ani Shirley ; 75% Jak zaprzyjaźniły się Ania Shirley i Diana Barry - opis.. Ania Shirley to jedna z najsympatyczniejszych i najbardziej oryginalnych postaci literackich.. Jej rodzice to Betty i Walter Shirley, którzy zmarli trzy miesiące po narodzeniu córki na febrę.Ania Shirley, tytułowa bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery, jest sierotę, której nikt nigdy nie chciał..

Zachowaj plan opisu: 1.Przedstawienie postaci.

Matka Ani po ślubie zrezygnowała z posady, poświęcając się prowadzeniu domu.. Moim zdaniem mogłabym się z nią zaprzyjaźnić, Czytając powieść szybko utożsamiamy się z bohaterką i przeżywamy wraz z nią jej przygody.Diana Barry jest jedną z pierwszoplanowych postaci w książce " Ania z Zielonego Wzgórza ".. 3.Cechy charakteru.. Zadziwia swoją fantazja i bogactwem wyobrazni, imponuje wytrwaloscia, odwaga i pogoda ducha niezwykla u jednastoletniej dziewczynki o tak smutnej przeszlosci.. Bardzo wcześnie utraciła rodziców i przez kilka lat była z litości przygarniana przez obcych jej ludzi, lecz zawsze musiała zapracować na swoje utrzymanie, opiekując się młodszymi od siebie dziećmi.Inteligencja Ani pozwoliła jej dobrze się uczyć i zostać nauczycielką.. Bezsensowne oraz zbyt krótkie odpowiedzi usuwam (minimum 1 lub ewentualnie trzy czwarte strony, ale wolałabym 1 i pół);DPewnie, dlatego też, uważana była za roztrzepaną.. Pani Magdalena G i ja jesteśmy z Was dumne :-) Ania Shirley jest tytułową bohaterką powieści „Ania z Zielonego Wzgórza"Zapomniałeś, kim jest Ania Shirley, postać w lekturze Ania z Zielonego Wzgórza, Montgomery Lucy Maud?. Charakterystyka Ani Shirley.Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza napisana przez cała klasę na lekcji języka polskiego..

jest jedną z moich ulubionych postaci literackich.

W cztery dni później zmarł również Walter Shirley.. Udostępniamy tutaj dokładny opis oraz charakterystykę bohatera: jej powiązania i motywacje.Akcja powieści rozpoczyna się, kiedy Ania ma 11 lat i przez pomyłkę trafia do domu Maryli i Mateusza Cuthbertów.. Jakież było jej rozczarowanie, gdy dowiedziała się, że rodzeństwo Cuthbertów oczekuje chłopca.Opis Ani Shirley.. Gilbert nie ukrywał, że czuje do Ani coś więcej niż tylko przyjaźń i oświadczył się jej.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Wkrótce po narodzinach córki, Berta zmarła na febrę.. Jak wskazuje sama jego nazwa, było to wzniesienie porośnięte trawą i otoczone zielenią drzew.Wzgórze, na którym stał dom Maryli i Mateusza, a później też Ani, porastały świerki, sosny i brzozy, które wzbogacały paletę.Ania Shirley urodziła się w Bonlingbroke w Nowej Szkocji.. Dziewczynka bardzo pragnie mieć prawdziwy dom i kochającą rodzinę.. Dostała także stypendium.. Ania bardzo kochała przyrodę.. Była ciekawa świata, próbowała pisać wiersze i opowiadania.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Charakterystyka Ani Shirley Ania Shirley to tytułowa.Dziewczynka była bardzo gadatliwa co przeszkadzało Maryli i pani Małgorzacie Linde.. 66% „Ania z Zielonego Wzgórza" - opis Ani; 86% Jeśli "nie szata zdobi człowieka" to w czym tkwi jego.Wśród studentów krążyły plotki o związku panny Shirley z Royem Gardnerem (w pierwszym przekładzie polskim: Robert Gardner) oraz Gilberta Blythe'a z panną Krystyną Stuart..

Ania Shirley jest postacią pozytywną, wzbudzającą sympatię.

Zdecydowanie pozytywną cechą dziewczynki była cierpliwość cierpliwość odpowiedzialność odpowiedzialność stosunku do innych osób.. Analizując i interpretując podany fragment Lalki Bolesława Prusa, wyjaśnij, co marzenie senne mówi o bohaterce powieści i jej stosunku do ważnych w jej życiu osób - ojca i Wokulskiego.. 2.Opis wyglądu zewnętrznego.. większość tego co napisałaś to streszczenie życia ani ale opis też jest;).. Ania urodziła się w Bolinbroke w Nowej Szkocji.. Miewała również talent literacki.. Drzewom i jeziorom nadawała imiona.. Zawsze jednak chciala postawic na swoim totez byla uparta i impulsywna.Opisz postać literacką (Anię Shirley).. Dziewczynka mając trzy miesiące straciła rodziców.. Dziewczynka niewątpliwie była obdarzona talentem literackim i aktorskim.. Diana to " bardzo ładne dziewczątko , o pięknych , czarnych oczach i włosach swej matki , różowych policzkach i wesołym usposobieniu , odziedziczonym po ojcu " .Charakterystyka Ani Shirley Ania Shirley, tytułowa bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery, jest sierotę, której nikt nigdy nie chciał.. Ania wyobrażała sobie, że w końcu będzie miała prawdziwy dom.. Świat marzeń Ani z tego okresu był równie osobliwy, jak jej język: poetyczny, romantyczny, zupełnie ignorujący realność.Przydatność 75% Charakterystyka Ani Shirley.. Jej rodzice nazywali się Berta i Walter Shirley.. „Ania z zielonego Wzgórza" była .nastoletnią dziewczynką.. Inteligencja Ani pozwoliła jej dobrze się uczyć i zostać nauczycielką.. Ojciec nazywał się Walter Shirley i był nauczycielem w tamtejszym liceum, matka natomiast nazywała się Berta Shirley.. To osoba, która byłaby doskonałą i .Charakterystyka Ani Shirley - „Ania z Zielonego Wzgórza" L. Montgomery.. Urodziła się w rodzinie nauczycielskiej w Nowej Szkocji..Komentarze

Brak komentarzy.