Opis obrazu mona lisa po niemiecku
dym Rozproszone światło ślizga się po twarzy Giocondy , zatapia w cieniu partie krajobrazu w tle, .Opis „Mona Lisa" jest portretem.. Wiemy też trochę o bohaterce przedstawionej przez malarza.. Francuski naukowiec twierdzi, że odkrył pod warstwami farby inny obraz, co rzuca nowe światło na pochodzenie znanego malowidła.. Jego autorem jest Leonardo da Vinci, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli sztuki renesansu - nie tylko genialny malarz, grafik i rzeźbiarz, ale także wybitny naukowiec, który zajmował się właściwie wszystkimi dziedzinami wiedzy dostępnymi dla człowieka z początku XVI .„Mona Lisa" to obraz olejny na topolowej desce.. Wielu ekspertów już od dawna sugerowało, że Lisa Gherardini w trakcie pozowania była w ciąży.. Please try again later.„Mona Lisa z wąsikiem", choć wygląda na dzieło zgryźliwego wandala, to w.Pod spodem dopisano „L.H.O.O.Q.. Kompozycja jest zdecydowanie statyczna, lecz otwarta.Opis obrazu -" Mona Lisa "Witajcie ^ ^ Potrzebuje opis obrazu "Mona Lisa" Dość szczegółowy , ale nie z wiki .. Jest kilka sposobów rozwiązywania tego zadania.. Zielone szaty to wnętrze mózgu -osobowości Mona Lisa,jej oczy zielone dzisiaj to szaty z przeszłości.„Mona Lisa", jeden z najsławniejszych obrazów wszechczasów, powstał prawdopodobnie ok. 1503-1505 roku.. Artysta urodził się 15 kwietnia 1452 w Toskanii, a zmarł 2 maja 1519 w Amboise we Francji..

Wymiary obrazu to 97 na 53cm.

Jest kilka sposobów rozwiązywania tego zadania.. Obecnie można je oglądać w Luwrze.Słynna Mona Lisa na obrazie Leonarda da Vinci znów przyprawia o zawrót głowy historyków sztuki.. Przedstawia Cecylię Gallerani, kochankę księcia Ludwika Sforzy.Leonardo malował ten obraz w latach 1503- 1506.. W jej skład ma wejsć:-wstęp ( przedstawienie obrazu tj. podanie autora, tytułu i co przedstawia)-rozwiniecie ( opis planu i tła: 1 plan, 2 plan, tło, kolorystyka, nastrój i interpretacja)-zakończenie ( krótka ocena) Wiem, że to jest dziecinnie proste, ale wgl nie wiem jak się za to zabrać.. jw2019 jw2019Zauważmy, że i w jednym leksykonie, i w drugim występuje wyłącznie pisownia Mona Lisa, tymczasem Wielki słownik ortograficzny PWN pod redakcją Edwarda Polańskiego (Warszawa 2006, s. 431) zamieszcza pisownię Mona Liza (portret), choć wers wyżej widnieje hasło Mona Lisa (bez objaśnienia) z dopiskiem zob.1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al.. Obecnie można je oglądać w Luwrze.. Mona Lisa żyje, dalej kocha Leonarda da Vinci, żyjącego realnie w Polsce.. w jakim okresie tworzył ?>-Jaka była geneza obrazu ?W 1815 roku, po zesłaniu Napoleona na Wyspę Świętej Heleny, Mona Lisa wróciła do Luwru, gdzie znajduje się do dnia obecnego.. Uznaje się "Mona Lisę" za jeden z pierwszych portretów nowożytnych..

w tym znanego obrazu Mona Lisa.

Ukazana tu kobieta odziana jest w prostą i skromną suknię koloru ciemnej zieleni.. 2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z .Aug 12, 2013Gdy uda się wskazać, która z trzech pochowanych zakonnic (została nią po śmierci męża) jest matką mężczyzny pochowanego w krypcie pod katedrą, wtedy będzie wiadomo, że jest to Lisa .Podobnie, jak nie przyciąga uwagi „Koncert wiejski" Giorgionego i Tycjana, wiszący po drugiej stronie ekranu z Giocondą.. Dominuje w nim zieleń i to zarówno w szacie samej Mony, jak i w znajdującym się za nią lesie.. Modelka siedzi, a jej dłonie ułożone są na oparciu fotela.. Dzieło znajduje się w paryskim Luwrze.. "Mona Lisa" towarzyszyła mu wszędzie tam, gdziekolwiek się pojawiał.Dzięki najnowszej technologii odkryli oni, że Mona Lisa okrywała suknię specjalnym woalem z gazy, jaki niegdyś nosiły kobiety w ciąży lub zaraz po porodzie.. Twarz wyraża spokój, oczy zwrócone są w lewą stronę (zdają się patrzeć na widza), a rozpuszczone włosy przylegają do twarzy.Mona Lisa po niemiecku tłumaczenie w słowniku polsko - niemiecki..

Kompozycja jest otwarta, a jednocześnie statyczna.Opis obrazu "Mona Lisa".

Jednym z najpopularniejszych jest rozpoczęcie od ogólnego opisu tego, co widzimy na zdjęciu, a potem przejście do opisywania szczegółów i dzielenia się własnymi przypuszczeniami.Mona Lisa z Isleworth jest szersza, a po obu jej stronach znajdują się kolumny, które na obrazie z Luwru są widoczne tylko fragmentarycznie.. Jest to dzieło niewielkich rozmiarów 77 x 53 cm.. „Mona Lisa" przyćmiła wszystkie dzieła znajdujące się w pobliżu, nawet monumentalne „Wesele w Kanie" Veronesego zdaje się być jedynie tapetą w pokoju gwiazdy.Opis obrazka jest jednym z zadań maturalnych.. Był wszechstronnie uzdolnionym Włochem ( malarz, rzeźbiarz, architekt, konstruktor maszyn, filozof), najwybitniejszym przedstawicielem rozkwitu malarstwa olejnego.Portret damy z gronostajem (zwyczajowo: Dama z łasiczką lub rzadziej Dama z gronostajem) - obraz olejny autorstwa Leonarda da Vinci, namalowany około 1489 roku, wykonany w technice olejnej, z użyciem tempery, na desce orzechowej o wymiarach 54,7 na 40,3 cm.. Powstał ok. 1503-1506 po powrocie artysty do Florencji.. Po dogłębnym opisie pierwszego planu istotne jest zwrócenie uwagi na to, co jest za nim.. Wybrałam ten obraz, gdyż wywarł na mnie ogromne wrażenie.Autorem obrazu „ Mona Lisa" jest Leonardo da Vinci.. "Mona Lisa" jest obrazem charakteryzującym się raczej ciemnymi i chłodnymi barwami..

.Na 26.04 muszę zrobić opis obrazu Leonarda da Vinci'ego pt ,,Mona Lisa" na minimum 1 kartkę.

Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.. drukuj.. ( nauczycielka sprawdza ) Więc tak :-Kim był artysta ?. Jest to dzieło niewielkich rozmiarów 77 x 53 cm.. Pojawiły się więc sugestie, że płótno mogło zostać przycięte, jednak eksperci którzy je badali w latach 2004-2005 uznali, że jest ono nienaruszone.Feb 16, 2016opis obrazu stworzony przez Naukowe Koło Audiodeskryberów lektor - Łukasz Płuciennik.. Czytaj najnowsze informacje ze świata kultury.Mona Líza je usadená v kresle, na pravej strane obrazu je vidieť jeho operadlo.. - Kultura w Dziennik.pl.. Powstał ok. 1503-1506 po powrocie artysty do Florencji.. Dzieło przedstawia portret tajemniczej madonny..Komentarze

Brak komentarzy.