Wypracowanie jak pinokio został chłopcem
Wszyscy malcy beztrosko bawili się w ulubione gry i zabawy.Na zabawie mijały im dni i tygodnie.. Właściwie od początku sprawia swojemu opiekunowi mnóstwo kłopotów.Czy Pinokio zasłużył na to, by stać się chłopcem?. Pewnego dnia postanowił, że musi odkupić elementarz i jak jego rówieśnicy, pójść do szkoły.Gdy Pinokio kłamał, jego narząd węchu wydłużał się.. Miał pecha i wpadł w pułapkę na kuny.. Pod koniec książki autor opisuje pajacyka już jako dobrego i dojrzałęgo chłopca.Opis Pinokia Drewniany pajacyk był próżny, wybredny, leniwy oraz nieposłuszny.. Nie była to jakaś „ozdoba", ale Pinokio nią nie gardził.. I ona, podobnie jak Dżepetto, stara się wychować niesfornego pajacyka.. Bardzo żałował, że nie posłuchał wróżki, która miała zamienić go w chłopca.Pinokio zostaje przez nich powieszony, ale ratuje go wróżka o błękitnych włosach.. Pinokio mówił, śpiewał, skakał i tańczył tak jak wszyscy chłopcy w jego wieku.. Swoim postępowaniem sprawił wiele przykrości Wróżce oraz swojemu przybranemu ojcu.. Pinokio jest niewielki, ma okrągłą głowę bez uszu i walcowaty brzuch.Jak Pinokio, który nie został chłopcem - gdzieś w środku, zamiast serca, wciąż ma kawałek drewna.. Jest postacią dziwną, gdyż został wystrugany z drewna przez starego stolarza o imieniu Dżepetto.. Pajacyka charakteryzuje długi nos, który wydłuża się jeszcze bardziej, gdy chłopiec kłamie.Z początku jest bardzo niegrzecznym i krnąbrnym synem..

Myślę, że pajacyk zasłużył na to, aby zostać chłopcem.

Nie lubił być pouczany - ze złości gdy został nazwany pustą głową rzucił w Gadającego Świerszcza młotkiem i zabił go.Pinokio przyrzeka Wróżce, że będzie posłuszny i że będzie się uczył.. Pinokio popełnił wiele błędów, był niegrzecznym i nieposłusznym pajacykiem, który sprawił wiele bólu swojego ojcu Dżeppetto oraz Wróżce.. Przyszedł gospodarz i wziął pajaca za szkodnika, który porywa drób z kurnika.. (9/11) Pinokio - streszczenie szczegółowe, O świcie wóz dotarł do Krainy Zabawek, którą zamieszkiwali wyłącznie chłopcy od ośmiu do czternastu lat.. Pinokio w końcu zasłużył na to żeby zostać chłopcem, ponieważ wreszcie zrozumiał, że tylko ciężka pracą, przestrzeganiem zasad i słuchaniem rodziców można coś osiągnąć w życiu.. Na to pytanie i wiele innych starali się odpowiedzieć czwartoklasiści z pobliskiej szkoły podstawowej, którzy zebrali się w naszej bibliotece, by wziąć udział w lekcji biblioterapeutycznej.Bedoes na fb: Worek na fb: Bedoes odpowiada na diss Filipka numerem "Pinokio".. Miał wydatny nos, który wydłużał się, kiedy Pinokio kłamał.. Pinokio na początku swojego istnienia był pajacem o dość dziwnych manierach i niegrzecznym zachowaniu.Pinokio próbował starać się być posłusznym, dobrym, i uczynnym pajacem, ale przeważnie nie wychodziło mu to z różnych przyczyn.Dlaczego Pinokio zasłużył aby być chłopcem poleca71% Język polski Napisz list do Wróżki, w którym przekonasz ją , że Pinokio zasłużył na to , by stać się chłopcem.Pinokio to chłopiec, którego każda część ciała była drewniana..

Czy Pinokio zasłużył na to, żeby stać się chłopcem?

Niestety, także wróżka ma z nim problemy - ucieka on do krainy Zabawkonia i zamienia się w osła.. Jak każdy mały chłopiec lubił rozrabiać, był .Pinokio zgłodniał i aby się posilić, wszedł do winnicy, by zerwać trochę winogron.. Jeśli Matka się nie .Pinokio nie lubił się uczyć, wolał za to łapać motyle, chodzić po drzewach i kraść ptasie gniazda.. Tak też się stało, kiedy zmienił swoje postępowanie.. Nocą obudziły go szmery.Zwłaszcza kiedy jest się osiołkiem - zwierzęta te są dość nieporadne, a ich.A do tego właśnie został zmuszony biedny Pinokio.. Jego czapeczka była wykonana z ośródki chleba.. Rozdział XXXVI Dlaczego Dżepetto trafił do więzienia?Pinokio w pierwszym wydaniu powieści (ilustr.. Ponadto był dopiero kukłą - nie wiedział, czy robi dobrze, czy źle.. Uwielbiał jedzenie, picie, spanie, zabawę i włóczenie się od świtu do nocy.. Dżeppetto wiele razy dowodził swojej dobroci - gdy młodzieniec potrzebował elementarz, sprzedał jedyny surdut, by zdobyć pieniądze na książkę.. Jednak kiedy tylko chłopczyk był zdolny do poruszania się - zaczął psocić.Oraz razem z nimi cieszył się.a na koniec Pinokio został chłopcem.. O tym, że jest szczęśliwa, dowiaduje się z jej uśmiechu..

SB QQ .Największym marzeniem Pinokia było to, aby zostać chłopcem.

Pinokio przyrzekł jej, że będzie chodził do szkoły i zdobędzie zawód albo wyuczy się rzemiosła.Moim zdaniem Pinokio zasłużył aby zostać chłopcem, ponieważ uratował swojego "ojca", mimo, że miał niegodne podziwu występki i przyprawiał ojca o stres, uratował go od śmierci.. Zrobił dużo błędów, ale wszystko starał się naprawić.. Chociaż drewniany chłopiec nie zawsze .Pinokio jest drewnianym chłopcem wystruganym przez Dżepetta.. Wróżka stała się dla Pinokia dobrą matką, on zaś obiecał jej, że będzie dobrym synem.Tak dobrym, że w końcu zasłuży sobie na to, by zostać chłopcem.. Potrafił się poruszać, mówić, słuchać i czuć.. Dlaczego?. Perypetie drewnianego pajaca, który pragnie zostać chłopcem, niosą ze sobą nie tylko duży ładunek humorystyczny, ale i dydaktyczny.Pinokio, otrzymawszy pieniądze od dyrektora Ogniojada, chciał jak najszybciej wrócić do domu, by dać je swojemu opiekunowi.. Pinokio powiedział ty jesteś pewno Dżeppetto tak odpowiedział a ty jesteś pewnie Pinokio tak też odpowiedział.. Sorry jak źe miałam to v 4 kl a jestem w 1 gimPinokio - jest tytułowym bohaterem powieści Collodiego.. Pinokio zauważa, że ma ośle uszy.. Nie chciał już dłużej być niegrzecznym pajacem, chciałby stać się chłopcem.Nie była ona już dzieweczką, lecz dorosłą kobietą.. Pinokio został zabrany do chaty i przywiązany przy budzie, aby zamiast psa pilnować obejścia..

Sprzykrzyło mu się być pajacem i chce zostać grzecznym chłopcem.

Niejednokrotnie swoim zachowaniem zawodził ich oczekiwania oraz często okłamywał.Zadanie: pinokio w jaki sposób doszło do tego że pinokio Rozwiązanie:pinokio stał się chłopcem dlatego że zmienił swoje zachowanie pajac zaczął pracować robił drewniane koszyki i pomagał geppettowi w nocy gdy pinokio spał śniło mu się że wróżka przyszła do niego i przemieniła go w chłopca,rano obudził się i zobaczył że jego dom się zmienił,miał inne ubrania na .Pinokio został zamieniony w chłopca,ponieważ pokazał,że jest grzecznym,kochającym swego ojca pajacykiem,zasługującym na miano chłopca.Moim zdaniem Pinokio zasłużył na to aby zostać chłopcem.. Wszystkie części twarzy: oczy, uszy, usta, nos, włosy miał wyrzeźbione z drewna.. Pinokio był tak uradowany z tego spotkania, że zaczął obiecywać Wróżce poprawę.. "Pinokio" C.Collodiego na stałe zagościł w kanonie lektur szkolnych.. W domu uczniowie wypisują wady i zalety bohatera.Pinokio - Rozdział XXV Czy Pinokio zasłużył na to aby zostać chłopcem?. Jeden z głównych argumentów, który obroniłyby go jako dobrą osobę dotyczy jego ojca.Zasłóżył dobrym zachowaniem.. Mazzanti) To główny bohater utworu, pajacyk wystrugany z kawałka drewna przez staruszka o imieniu Dżepetto.. ta przygodo mi się podobała bo była raz szczęśliwa a raz smutna oraz była śmieszna.Z całą pewnością Pinokio zasłużył na to, by zostać chłopcem..Komentarze

Brak komentarzy.